Λεβαδειακός – Ιωνικός 2-1: Φιλική νίκη με ανατροπή και πέναλτι

Ο Λεβαδειακός κέρδισε 2-1 τον Ιωνικό σε φιλικό αγώνα.

Πρώτη φιλική νίκη για τον Λεβαδειακό. Μετά την ήττα από τον Βόλο, η ομάδα του Γιάννη Ταουσιάνη κέρδισε 2-1 τον Ιωνικό με ανατροπή. Το ματς έγινε στο γήπεδο Αλιάρτου, λόγω εργασιών στο δημοτικό στάδιο Λιβαδειάς «Λάμπρος Κατσώνης».

Οι φιλοξενούμενοι του Δημήτρη Σπανού άνοιξαν το σκορ στο 32ο λεπτό με τον Μάντζη. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου οι Βοιωτοί κέρδισαν πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Βρακάς ισοφαρίζοντας σε 1-1. Στο 57’ η ομάδα του Γιάννη Ταουσιάνη κέρδισε νέο πέναλτι που το εκτέλεσε ξανά ο Βρακάς διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

ΙΩΝΙΚΟΣ: Χουτεσιώτης (70’ Περλέσι), Μύγας (60’ Χ. Ιωαννίδης), Βαλεριάνος (60’ Σερβιλάκης), Τσιριγώτης (60’ Τσιγκρίνσκι), Ρομαό, Αντούνες, Πογοσιάν, Μασάς, Κοκκίνης (60’ Οφόσου), Ελευθεριάδης, Μάντζης (60’ Ν. Ιωαννίδης).