Σίγκμπεργκερ – Αστέρας Τρίπολης 0-4: Σαρωτικός στο δεύτερο φιλικό

Ο Αστέρας Τρίπολης μετά το 2-0 επί της Μπόνερ, κέρδισε με 4-0 τη Σίγκμπεργκερ στο δεύτερο φιλικό της ημέρας.

Ο Αστέρας Τρίπολης συνέτριψε 4-0 τη Σίγκμπεργκερ στο δεύτερο φιλικό που έδωσε το Σάββατο (23/7). Θυμίζουμε πως το μεσημέρι κέρδισε 2-0 την Μπόνερ.

Ο Αστέρας απείλησε από πολύ νωρίς στον αγώνα, αλλά το σουτ του Ριέρα στο 3', η κεφαλιά του Μπενίτο στο 7' και το σουτ του Σίτο στο 9' δεν βρήκαν στόχο. Τελικά τα γκολ ήρθαν μετά το πρώτο 20λεπτο του φιλικού.

Στο 21' ο Ριέρα άνοιξε το σκορ και στο 26' ο Σίτο πέτυχε το 0-2, με δημιουργό και στις δύο περιπτώσεις τον Αλί Μπάμπα. Ο τελευταίος έγινε και εκτελεστής στο 37', για το 0-3, μετά από μπαλιά του Ριέρα, ο οποίος είχε συνδυαστεί με τον Μουνάφο.

Στο δεύτερο ημίχρονο στο 53' ο Μπενίτο είχε χαμένο πέναλτι, αλλά στο 70' βρήκε δίχτυα με προβολή μετά από σουτ του Γιώργου Παπαδόπουλου, διαμορφώνοντας το τελικό 0-4.

Τα δύο ημίχρονα διήρκησαν από 40 λεπτά το καθένα.