ΠΑΣ Γιάννινα – Ομόνοια 1-2: Ήττα στο 89’ στην Πολωνία

Ο ΠΑΣ Γιάννινα σε φιλικό επί πολωνικού εδάφους ηττήθηκε με 2-1 από την Ομόνοια.

Την ήττα 2-1 από την Ομόνοια Λευκωσίας γνώρισε στο δεύτερο και τελευταίο φιλικό επί πολωνικού εδάφους ο ΠΑΣ Γιάννινα.

Για ένα ακόμη παιχνίδι οι παίκτες του Θανάση Στάικου παρουσίασαν καλή εικόνα, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο αλλά δέχθηκαν το γκολ στο φινάλε.

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ

2′ Πρώτη τελική προσπάθεια για τον ΠΑΣ, άστοχο σουτ του Μορέιρα.

7′ Ο Μπρούνο έστειλε την μπάλα ψηλά, πάνω από τα δοκάρια.

10 ΓΚΟΛ 0-1 Ανοίγει το σκορ η Ομόνοια, με κεφαλιά του Μίλετιτς, μετά την εκτέλεση κόρνερ του Μπρούνο.

15 ΓΚΟΛ 1-1 Άμεση ισοφάριση για τον ΠΑΣ, μετά από λάθος του Λέτσγιακς και κλέψιμο στον χώρο του κέντρο. Ο Λώλης βρέθηκε σε καλή θέση στην περιοχή και πλάσαρε εύστοχα.

18′ Σουτ του Παπουλή από το ύψος της περιοχής, άστοχο.

28′ Απομάκρυνε ο Πριόρ την κεφαλιά του Λέτσγιακς, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μπρούνο.

29′ Σουτ του Λιάσου, απέκρουσε ο Φαμπιάνο.

51′ Πλασέ του Ροσέρο, απομάκρυνε ο Λανγκ.

51′ Σουτ εκτός περιοχής από τον Παντελάκη, απέκρουσε ο Ουζόχο.

52′ Διαγώνιο σουτ από τον Ροσέρο, έξω.

55′ Ωραία απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Λέτσγιακς, έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο τερματοφύλακας τους ΠΑΣ.

61′ Διπλή απόκρουση του Ουζόχο σε σουτ των Γιάκου και Ριένστρα.

65′ Σουτ εκτός περιοχής από τον Κακουλλή, μπλοκάρει ο Αθανασίου.

77′ Διαγώνιο σουτ από τον Κακουλλή, κόρνερ.

84′ Σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής ο Παμλίδης, ψηλά έξω.

86′ Ωραία μπαλιά του Γιούστε στον Κακουλή, διπλή προσπάθεια του νεαρού επιθετικού με τον Αθανασίου να λέει ισάριθμα «όχι».

89′ ΓΚΟΛ 1-2 Με κεφαλιά του Κακουλλή μετά την μπαλιά του Ασημένου, η Ομόνοια πήρε τη νίκη (1-2).

ΠΑΣ Γιάννινα (Θανάσης Στάικος): Πριόρ (60′ Αθανασίου), Σορία, Παντελάκης, Εραμούσπε, Λιάσος, Καραχάλιος (60′ Παμλίδης), Μπιλμπάο, Κιάκος, Μορέιρα, Λόλης (60′ Τσάβος), Σταματελόπουλος.

Ομόνοια (Νιλ Λένον): Φαμπιάνο (46′ Ουζόχο), Μάθιους (59′ Ψάλτης), Μίλετιτς, Λάνγκ (59′ Λανγκ), Λέτσγιακς (66′ Βενιζέλου), Μπασιρού (46′ Ντίσκερουντ), Χαραλάμπους (61′ Ασημένος), Σάββα, Μπρούνο (46′ Χρίστου), Παπουλής (46 Ζευκής), Μάταβς (46′ Κακουλλής).