Ουτρέχτη – ΟΦΗ 4-0: Θέλει δουλειά – Σκόραρε ο Δουβίκας

Ο ΟΦΗ ηττήθηκε 4-0 από την Ουτρέχτη σε φιλικό αγώνα επί ολλανδικού εδάφους.

Χωρίς ρυθμό η ομάδα του Ηρακλείου και με πολλά κενά στην άμυνα, γνώρισε την ήττα (4-0) από την Ουτρέχτη των Βασίλη Μπάρκα και Τάσου Δουβίκα, ο οποίος σκόραρε.

Η Ουτρέχτη άνοιξε το σκορ στο 9΄με διαγώνιο σουτ του Δουβίκα μέσα από την περιοχή που έστειλε την μπάλα στη δεξιά γωνία του Επασί (1-0). Ο Έλληνας φορ έχασε καλή ευκαιρία για νέο γκολ με τον Επασί να αποκρούει σωτήρια δικό του σουτ στο 14΄. Στο 21’ σουτ του Σίλα σταμάτησε στο δοκάρι αλλά οκτώ λεπτά μετά ο Φέερμαν από κοντά πέτυχε το 2-0. Στο 35’ ο ΟΦΗ είχε φάση με τον Τσιλιανίδη.

Ο Ρένταν μετά από λάθος του Διαμαντή στο 79’ πέτυχε το 3-0 και ο ίδιος παίκτης στο τέλος διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Η αρχική ενδεκάδα της Ουτρέχτης: Μπάρκας, Μάαρελ Φαν Ντερ, Τερ Άβεστ, Μπρόουερς, Δουβίκας, Μπουθ, Κουστ Φαν Ντερ, Φέερμαν, Στρεεκ, Βίργκεβερ, Σίλα.

Η σύνθεση του ΟΦΗ: Επασί, Μαρινάκης, Γιαννούλης, Πασαλίδης, Μπαλογιάννης, Μεγιάδο, Ντε Γκουζμάν, Νέιρα, Τσιλιανίδης, Καμάου, Ντουρμισάι.

Στο β’ ημίχρονο έπαιξαν και οι Σωτηρίου, Πόμπι, Νιουσέ, Τοράλ, Φαν Ντάινεν, Μπουζούκης, Αποστολάκης.