Ολυμπιακός-ΠΑΣ Γιάννινα 3-2: Η κριτική των παικτών του Μαρτίνς

Ο Ρόνι Λόπες ήταν ο παίκτης του αγώνα για τον Ολυμπιακό στη νίκη επί του ΠΑΣ, με τους Γκάρι Ροντρίγκες και Σωκράτη Παπασταθόπουλο να ξεχωρίζουν στη διάρκεια της αναμέτρησης.

Ο Ολυμπιακός είχε πολλούς διακριθέντες στο καλό πρώτο του ημίχρονο στη γεμάτη άγχος νίκη επί του ΠΑΣ με 3-2, αλλά ελάχιστους στην επανάληψη. Πρόσωπο της αναμέτρησης ο Ρόνι Λόπες, καλύτεροι σε διάρκεια οι Παπασταθόπουλος και Ροντρίγκες.

Η κριτική των παικτών του Πέδρο Μαρτίνς

ΤΟΜΑΣ ΒΑΤΣΛΙΚ: Έκανε μεγάλη απόκρουση στο τετ-α-τετ με τον Γκαρντάβσκι ενώ στα γκολ δεν μπορούσε να αντιδράσει.

ΜΑΡΙΟΣ ΒΡΟΥΣΑΪ: Καλό ματς από τον διεθνή παίκτη, με ενέργεια και σίγουρα ανάγκη βελτίωσης αμυντικά. Μπροστά πολύ καλός.

ΟΛΕΓΚ ΡΕΑΜΠΤΣΙΟΥΚ: Πείσμα στο πρώτο μέρος και συμμετοχή στο παιχνίδι, μεγάλη κόπωση στην επανάληψη.

ΟΥΣΕΪΝΟΥ ΜΠΑ: Αρκετά λάθη κυρίως σε καθυστερημένες προσπάθειες προς την μπάλα, επηρεασμένος από την αποχή. Απείλησε στις στατικές φάσεις χωρίς ευστοχία.

ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΠΑΠΑΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ: Και πάλι σπουδαίο ματς, με πολλές σωστές και δυναμικές επεμβάσεις και διορθώσεις λαθών συμπαικτών του.

ΓΙΑΝ ΕΜΒΙΛΑ: Δεν ήταν στο γνωστό επίπεδο απόδοσης, με καλές και κακές στιγμές. Δοκίμασε να σκοράρει από μακριά.

ΑΝΔΡΕΑΣ ΜΠΟΥΧΑΛΑΚΗΣ: Καλές ενέργειες στο πρώτο μέρος, πολλά λάθη στην επανάληψη μέχρι να αντικατασταθεί.

ΖΟΑΟ ΚΑΡΒΑΛΙΟ: Είχε κάποιες ωραίες ενέργειες στο πρώτο ημίχρονο και συμμετοχή στο καλό διάστημα της ομάδας. Στο δεύτερο δεν μπόρεσε.

ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΣΟΥΡΑΣ: Ωραία η μπαλιά του στο γκολ του Γκάρι, πολλά λάθη κόπωσης όσο περνούσε η ώρα.

ΓΚΑΡΙ ΡΟΝΤΡΙΓΚΕΣ: Εξαιρετικό παιχνίδι, με γκολ και δημιουργίες. Δεν είχε πάλι διάρκεια, αλλά ήταν ο κορυφαίος.

ΓΙΟΥΣΕΦ ΕΛ ΑΡΑΜΠΙ: Βρήκε νωρίς το γκολ, το έψαξε και στη συνέχεια, βοήθησε πολύ, μπορούσε περισσότερο. Είχε πρόβλημα με τα οφσάιντ.

ΜΑΝΤΙ ΚΑΜΑΡΑ: Δεν μπήκε πολύ στο παιχνίδι και περισσότερο έκανε τα βασικά. Μετά το 2-2 ανέβηκε για να ενισχύσει τη μαζική επίθεση.

ΡΟΝΙ ΛΟΠΕΣ: Ο παίκτης του αγώνα με το γκολ στην τελευταία φάση και με τις προσπάθειες νωρίτερα. Μακάρι να είχε βοηθήσει έτσι όλη τη σεζόν.

ΜΑΤΙΕ ΒΑΛΜΠΟΥΕΝΑ: Είχε τη σέντρα στη φάση του νικητήριου γκολ και αρκετές ακόμα στο διάστημα της συμμετοχής του.

ΠΙΕΡ ΚΟΥΝΤΕ: Έτρεξε και προσπάθησε, αλλά δεν έκανε κάτι ουσιαστικό.

ΤΙΚΙΝΙΟ: Γέμισε την περιοχή στο τέλος, δίχως κάποια σημαντική ευκαιρία.