Ιβάνοβιτς: «Τιμωρηθήκαμε σκληρά, πρέπει να αντιδράσουμε»

Διαβάστε όσα είπε ο προπονητής του Παναθηναϊκού, μετά την ήττα (3-2) από τον ΟΦΗ στο Ηράκλειο.

Πολύ μεγάλη νίκη πήρε ο ΟΦΗ με 3-2 επί του Παναθηναϊκού μέσα στην Κρήτη, αν και βρέθηκε να χάνει με 2-1 και κατάφερε να ανατρέψει την κατάσταση, εκμεταλλευόμενος το αριθμητικό του πλεονέκτημα από το 74ο λεπτό και ύστερα.

Ο τεχνικός των «πράσινων», Ιβάν Γιοβάνοβιτς μετά το πέρας της αναμέτρησης είπε: «Στο πρώτο ημίχρονο ο ΟΦΗ ήταν η ομάδα που ήταν πολύ πιο καλός στο γήπεδο, μπορούσε να ελέγξει το παιχνίδι. Κόντρα στη ροή του αγώνα καταφέραμε από κάποιες αντεπιθέσεις να έχουμε το σκορ υπέρ μας.

Στο δεύτερο μέρος ελέγξαμε καλύτερα το ματς, είχαμε ευκαιρίες για να αυξήσουμε το προβάδισμά μας, αλλά μετά ήρθε η αποβολή και ήταν λογικό να υποχωρήσουμε. Στο τέλος δείξαμε πως δεν μπορούσαμε να κατανοήσουμε την εξέλιξη του παιχνιδιού και τιμωρηθήκαμε πολύ σκληρά», τόνισε ο Σέρβος τεχνικός.

«Είναι πάρα πολύ δύσκολα τα πράγματα μετά τη δεύτερη συνεχόμενη ήττα. Χάσαμε ένα παιχνίδι ακόμη και τα πράγματα δυσκολεύουν για μας. Πρέπει να αντιδράσουμε άμεσα», τόνισε στην κάμερα της Cosmote TV.