Ζίβκοβιτς: «Δεν τα παρατάμε»

Ο Ζίβκοβιτς παραδέχτηκε πως η αλλαγή του συστήματος στο δεύτερο ημίχρονο από τον Ολυμπιακό δημιούργησε πρόβλημα στον ΠΑΟΚ, αλλά τόνισε πως δεν παρατάνε τη μάχη για το πρωτάθλημα.

Ο Άντριγια Ζίβκοβιτς ήταν ο άνθρωπος που εκτέλεσε το φάουλ από το οποίο προήλθε το αυτογκόλ του Ουσεινού Μπα. Ο ΠΑΟΚ παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη και το 1-1 τον κράτησε 9 βαθμούς μακριά από τον Ολυμπιακό. Ο Σέρβος άσος της ομάδας της Θεσσαλονίκης στις δηλώσεις του τόνισε πως η ομάδα του δεν τα παρατάει.

Αναλυτικά ο Ζίβκοβιτς μίλησε:

Για το 1-1: Ήμασταν άτυχοι. Είχαμε πολλές ευκαιρίες να σκοράρουμε. Είδαμε όλοι το πώς δεχτήκαμε το γκολ. Πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι σε όλο το ματς.

Για το δεύτερο ημίχρονο: Στο δεύτερο ημίχρονο μας δημιούργησε πρόβλημα ο Ολυμπιακός με την αλλαγή συστήματος. Έπρεπε να κάνουμε ένα καλύτερο παιχνίδι και να είμαστε έτοιμοι.

Για το πρωτάθλημα: Είμαστε ακόμα στο παιχνίδι. Δεν τα παρατάμε. Πάντα θα κάνουμε ό,τι καλύτερο μπορούμε».