Γιαννίκης: «Τεράστια απογοήτευση»

Η ΑΕΚ ηττήθηκε και από τον Βόλο εντός έδρας και ο Αργύρης Γιαννίκης στις δηλώσεις του μετά το ματς δεν μπορούσε να κρύψει την απογοήτευση του.

Αδιόρθωτη η ΑΕΚ ηττήθηκε εντός έδρας και από τον Βόλο με σκορ 2-1. Ο Αργύρης Γιαννίκης μετά το τέλος του αγώνα ήταν απογοητευμένος από την ήττα της ομάδας του και από την εικόνα που έβγαλε και σε αυτό το παιχνίδι.

Αναλυτικά ο Αργύρης Γιαννίκης μίλησε:

Για το παιχνίδι: Πιστεύω ήταν ένα καλό πρώτο ημίχρονο με ευκαιρίες και χαμένο πέναλτι. Γυρίσαμε πίσω στο δεύτερο ημίχρονο. Δεχτήκαμε δύο γκολ από στατικές φάσεις. Είναι το τρίτο ματς εντός έδρας που δεν νικάμε και είναι τεράστια η απογοήτευση.

Για το αν έπαιξαν ρόλο οι απουσίες: Έλειπαν παίκτες, τραυματίες και με κορονοϊό. Είχαμε παίκτες να παίξουμε ποδόσφαιρο.

Σε κρίσιμα σημεία πρέπει να βάζεις τα γκολ και πάλι δεν δικαιολογείται να δέχεσσαι αυτά τα γκολ.