Αστέρας Τρίπολης-ΑΕΚ: Αντικαταστάθηκε ο Γκορτσίλας
Η ΚΕΔ προχώρησε στην αντικατάσταση του διαιτητή του αγώνα ανάμεσα σε Αστέρα Τρίπολης και ΑΕΚ. Αντί του Γκορτσίλα θα σφυρίξει ο Καραντώνης.
![Αστέρας Τρίπολης-ΑΕΚ: Αντικαταστάθηκε ο Γκορτσίλας](https://www.fosonline.gr/media/news/2021/12/10/165689/main/karantonis.jpg)
Στην Τρίπολη κόντρα στον Αστέρα δοκιμάζεται το Σάββατο η ΑΕΚ για την 13η αγωνιστική της Super League.
Αρχικά από την ΚΕΔ είχε οριστεί να διευθύνει την αναμέτρηση ο Γκορτσίλας. Μερικές ώρες πριν τη σέντρα της αναμέτρηση η Επιτροπή Διαιτησίας προχώρησε στην αντικατάσταση του Γκορτσίλα.
Συγκεκριμένα τον αγώνα του Σαββάτου θα διευθύνει ο Καραντώνης (Ημαθίας), ο οποίος θα έχει βοηθούς την Κουρομπύλια και τον Σπυρόπουλο. Στο VAR θα είναι οι Φωτιάς και Μπαλτάς.