Ολυμπιακός-Βόλος 2-1: Βατσλίκ: «Με τρεις νίκες σε επτά ημέρες όλα είναι καλά»

Ο Τόμας Βατσλίκ στάθηκε στις νίκες που έχει κάνει ο Ολυμπιακός την τελευταία εβδομάδα και έκανε ειδική μνεία στο φινάλε του αγώνα με τον Βόλο.

Ο Τόμας Βατσλίκ απέκρουσε πέναλτι στο παιχνίδι με τον Βόλο, αλλά η εστία του παραβιάστηκε στο φινάλε της αναμέτρησης σε μία φάση που δεν μπορούσε να κάνει και πολλά πράγματα. Ο Ολυμπιακός νίκησε 2-1 τον Βόλο και ο Τσέχος πορτιέρε στις δηλώσεις του μετά το τέλος της αναμέτρησης τόνισε πως αυτό που μετράει είναι η νίκη.

Αναλυτικά ο Τόμας Βατσλίκ μίλησε:

Για το πώς βίωσε το ματς: Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι και στα τελευταία 20 λεπτά ο Βόλος προσπάθησε να κάνει καθυστερήσεις και να μας κόψει τον ρυθμό. Παρόλα αυτά πήραμε τη νίκη με ένα χτύπημα του Ματιέ. Ήταν τρελά τα τελευταία λεπτά και όλα έγιναν πολύ γρήγορα. Πήραμε τη νίκη και σε επτά ημέρες έχουν τρεις νίκες και όλα είναι πολύ καλά.

Για το γκολ που δέχτηκε: Πραγματικά είναι ένα από τα γκολ που δεχόμαστε από μικρή απόσταση. Για τον επιθετικό είναι πολύ εύκολες αυτές οι φάσεις. Προσπάθησα σε εκείνη τη φάση, αλλά δεν είναι απλό.