Ολυμπιακός: Ένα γρήγορο γκολ (και) με Βόλο!

Ο Ολυμπιακός θα ψάξει το γρήγορο γκολ και με τον Βόλο  (28/11, 15:00, LIVE στο fosonline.gr) για να γίνει από νωρίς αφεντικό του αγώνα.

Είναι ομάδα που σκοράρει νωρίς ο φετινός Ολυμπιακός και το ίδιο θέλει να κάνει και το μεσημέρι της Κυριακής (28/11, 15:00, LIVE στο fosonline.gr) με τον Βόλο για την 11η αγωνιστική της Super League.

Ειδικά στο φαληρικό γήπεδο οι Πειραιώτες βρίσκουν γκολ αρκετά γρήγορα στα παιχνίδια τους και συγκεκριμένα στα πρώτα είκοσι λεπτά. Δύο φορές δεν συνέβη αυτό σε ματς του ελληνικού πρωταθλήματος και ο Ολυμπιακός δεν νίκησε. Πρόκειται για το 0-0 με τον Ατρόμητο και το 0-0 με τον Παναθηναϊκό.

Κατά τα άλλα, με τον Απόλλωνα άνοιξε το σκορ στο 8ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Μασούρα, ενώ με τον ΠΑΟΚ έκανε το 1-0 στο 21’ με τον Αγκιμπού Καμαρά. Στο 17’ του ματς με τον Ιωνικό σκόραρε ο Ολυμπιακός με τον Μασούρα και αυτό το γκολ αποδείχθηκε αρκετό για να πάρει τους τρεις βαθμούς. Έτσι και για σήμερα θέλει ένα γρήγορο τέρμα για να γίνει αφεντικό στον αγώνα.