ΠΑΟΚ - ΑΕΚ 2-0: Τα γκολ και οι φάσεις από την αναμέτρηση (vid)

Παρακολουθήστε τις καλύτερες φάσεις από τον αγώνα του ΠΑΟΚ κόντρα στην ΑΕΚ, στην οποία οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 2-0.

Τα γκολ, αλλά και οι καλύτερες φάσεις από την Τούμπα.

Παρακολουθήστε τις καλύτερες φάσεις του αγώνα:

9' Γέβτιτς: Πρώτη καλή ευκαιρία στον αγώνα από τον παίκτη της ΑΕΚ.
Βρήκε κενό χώρο στην περιοχή, ωστόσο το τελείωμά του ήταν κακό με την μπάλα να πηγαίνει ψηλά, πάνω από τα δοκάρια του Πασχαλάκη.

16' Zίβκοβιτς: Ο Σβαμπ έκανε το γύρισμα στην περιοχή με τη μια, ο Ζίβκοβιτς από δύσκολη θέση έστειλε την μπάλα ψηλά, πάνω από τα δοκάρια του Στάνκοβιτς.

19': 2-3 οι τελικές, 46%-54% η κατοχή της μπάλας.

23': Ο ΠΑΟΚ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, αλλά ο Μπίσεσβαρ ήταν σε θέση οφσάιντ.

26': Κούρσα 20 μέτρων από τον Σβαμπ - Έκλεψε τη μπάλα, έτρεξε στο ανοιχτό γήπεδο, αλλά το σουτ που δοκίμασε ήταν κακό - Ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ Ο ΠΑΟΚ.

29': Τεράστια επέμβαση του Στάνκοβιτς σε σουτ του Αουγκούστο!

42' (ΓΚΟΛ): Από την έμπνευση του Κούρτιτς, ο Μπίσεσβαρ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με σουτ μέσα από την περιοχή - Ο ΠΑΟΚ μπροστά στο σκορ με 1-0.

45' HMIXONO 1-0

48' Μεγάλη ευκαιρία με τετ α τετ του Μπίσεσβαρ, έβγαλε ο Στάνκοβιτς και εν συνεχεία υπήρξε υπόδειξη για οφσάιντ

56' Μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά ο Σβαμπ, κανείς εκεί που έστειλε την μπάλα.

60' (Aλλαγές) Ανσαριφάρντ αντί Γέβτιτς, Σάκχοφ αντί Σιμάνσκι.

68' Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ! Τετ α τετ Ανσαριφάρντ, τον νίκησε ο Πασχαλάκης... μαζί με τον Τέιλορ!

77' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ! Το κέρδισε ο Μπίσεσβαρ από τάκλιν του Μισελέν!

79' (ΓΚΟΛ) O Koύριτς με ωραία εκτέλεση πέναλτι έκανε το σκορ 2-0.

83': Ακυρώθηκε το γκολ της ΑΕΚ με τον Ανσαριφάρντ, καθώς ο διαιτητής έκρινε πως υπήρχε οφσάιντ στη φάση