Λαμία-Ολυμπιακός 1-2: Κριτική παικτών: Η δικαίωση του Σισέ και ο Αγκιμπού

Ο Ολυμπιακός νίκησε τη Λαμία με 2-1 αν και τα βρήκε σκούρα. Αποτελεσματικοί οι Πειραιώτες βρήκαν γκολ με τον Παπέ Σισέ, ενώ ο Αγκιμπού έφτιαξε το δεύτερο τέρμα.

ΒΑΤΣΛΙΚ

Έχει κάνει την πολύ καλή επέμβαση στο 10' και έχει κρατήσει το 0-0, αλλά στο φινάλε λίγο έλειψε να γίνει αρνητικός πρωταγωνιστής.

ΚΑΡΜΠΟΒΝΙΚ

Δεν έκανε καθόλου καλό παιχνίδι και δεν έπιασε την ίδια απόδοση με το ματς κόντρα στην Αντβέρπ. Είχε αρκετά θέματα από την πλευρά του και δεν έδωσε βοήθειες στην επίθεση.

Λαμία-Ολυμπιακός 1-2: Και αυτό το έκανε θρίλερ (highlights)

ΠΑΠΑΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ

Είχε αρκετή δουλειά στη Λαμία. Πήρε κάποιες μάχες, αλλά και πάλι δεν απέφυγε τις λάθος εκτιμήσεις.

ΣΙΣΕ

Είχε απειλήσει και σε άλλα ματς σε στατικές φάσεις, όμως, στη Λαμία κατάφερε να σκοράρει. Εκτός από το γκολ έχει κάνει αρκετά καλό παιχνίδι.

Η άνοδος του Ονιεκούρου και οι δύο όψεις της διαχείρισης Μαρτίνς

ΡΕΑΜΠΤΣΙΟΥΚ

Παρά την κούραση του από τα σερί ματς που έχει παίξει δεν σταμάτησε να… οργώνει όλη την αριστερή πλευρά.

ΜΠΟΥΧΑΛΑΚΗΣ

Μπορεί να είχε και δόση τύχης το γκολ που πέτυχε, όμως, σημασία έχει ότι βρέθηκε στο σωστό σημείο. Κατά τα άλλα δεν κατάφερε να… γλυκάνει το παιχνίδι του Ολυμπιακού όπως κάνει πολλές φορές.

ΜΑΝΤΙ ΚΑΜΑΡΑ

Έτρεξε πολύ σε ακόμα ένα ματς, όμως, δεν μπόρεσε να γίνει το ίδιο δημιουργικός όπως κόντρα στην Αντβέρπ.

ΟΝΙΕΚΟΥΡΟΥ

Έχει διάθεση και το έδειξε και στη Λαμία, αλλά δεν αρκεί αυτό. Θέλει μεγαλύτερη διάρκεια στο παιχνίδι. Είχε ένα πολύ καλό διάστημα στο ξεκίνημα της επανάληψης, αλλά και πάλι κάτι του έλειπε.

ΒΑΛΜΠΟΥΕΝΑ

Στο 62' παραχώρησε τη θέση του στον Κούντε, αλλά μέχρι εκείνο το σημείο ήταν πολύ σημαντικός. Έχει την ασίστ στο γκολ του Σισέ και εξαιρετικές συνεργασίες με τον Ονιεκούρου.

ΑΓΚΙΜΠΟΥ ΚΑΜΑΡΑ

Έφτιαξε το δεύτερο γκολ του Ολυμπιακού και είναι σημαντική η συμβολή του σε κάθε επιθετική προσπάθεια της ομάδας του. Είναι… μαμούνι ο μικρός και αναστατώνει της άμυνας.

ΤΙΚΙΝΙΟ

Με τον τρόπο που αγωνίζεται ο Ολυμπιακός είναι αδύνατο για κάθε επιθετικό να βρει ευκαιρίες να σκοράρει. Ο Τικίνιο έχει δώσει πολλές μάχες, έχει τρέξει, έχει "σπάσει" μπάλες και είναι αλήθεια ότι στην επανάληψη σε δύο περιπτώσεις θα μπορούσε να έχει τελειώσει καλύτερα τις φάσεις.

ΚΟΥΝΤΕ

Μπήκε στο ματς στο 62', αλλά είναι γεγονός ότι δεν έδειξε και πολλά πράγματα.

ΒΡΟΥΣΑΙ

Πέρασε στο παιχνίδι στο 76ο λεπτό της αναμέτρησης και έδωσε λίγη ενέργεια στην αριστερή πλευρά.

ΛΟΠΕΣ

Στο 76' μπήκε στη θέση του Ονιεκούρου, προσπάθησε να πάρει κάποιες προσπάθειες, αλλά δεν μπόρεσε να κάνει τη διαφορά.