Βόλος - Λαμία 2-1: Γκολ και φάσεις από τον αγώνα (vids)

Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις της αναμέτρησης του Βόλου με τη Λαμία για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Ο Βόλος αντιμετωπίζει τη Λαμία σήμερα (12/9) στις 18:15 στο πλαίσιο της πρεμιέρας του πρωταθλήματος της Super League 1. Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο Πανθεσσαλικό στάδιο και οι ομάδες είναι πανέτοιμες για το πρώτο τρίποντο της νέας σεζόν.

Η αποστολή του γηπεδούχου Βόλου είναι η εξής: Κότνικ, Κλέιμαν, Παπαδόπουλος, Κούζντρα, Πουρίτα, Γκιουλέν, Ρομέρο, Γκρίλο, Λογαράς, Φεράρι, Τσοκάνης, Μπαριέντος, Σοάρες, Φερνάντες, Μεταξάς, Βοϊτκόφσκι, Ρεγκατίν, Μπαρτόλο, Ροσέρο, Τερεζίου, Φαν Βέερτ.

Η αποστολή της φιλοξενούμενης Λαμίας είναι η παρακάτω: Γκαραβέλης, Σαράνοφ, Προβυδάκης, Σαραμαντάς, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Μαρτίνεθ, Σκόνδρας, Βύντρα, Μαζουλουξής, Τζανδάρης, Νούνιες, Τιρόνε, Ελευθεριάδης, Γκέντσογλου, Μανούσος, Καραμάνος, Βλαχομήτρος, Ρόμανιτς, Μανουσάκης.

Δείτε το 1-0 υπέρ του Βόλου με σκόρερ τον Μπαρτόλο στο 8ο λεπτό:

Εδώ το δεύτερο γκολ του Βόλου με δράστη τον Φαν Βέερτ στο 41' (2-0):

Η Λαμία μειώνει σε 2-1 με σκόρερ τον Τιρόνε στα πρώτα λεπτά της επανάληψης. Δείτε εδώ το γκολ: