Γιοβάνοβιτς: «Το παιχνίδι κρίθηκε στις λεπτομέρειες»

Ο τεχνικός του Παναθηναϊκού, Ιβάν Γιοβάνοβιτς μετά το τέλος του αγώνα δήλωσε πως το ματς με τον Απόλλωνα Σμύρνης (4-0), κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Στις λεπτομέρειες κρίθηκε η αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με αντίπαλο τον Απόλλωνα Σμύρνης (4-0), σύμφωνα με τον τεχνικό των «πράσινων», Ιβάν Γιοβάνοβιτς.

«Σίγουρα είναι ένα καλό ξεκίνημα. Είναι θετικό που οι φίλαθλοι μας φεύγουν χαρούμενοι. Είναι σημαντικό να έχουμε ένα τέτοιο αποτέλεσμα, στον πρώτο αγώνα του πρωταθλήματος. Το παιχνίδι βέβαια λεπτομέρειες. Στο ξεκίνημα ο Απόλλων Σμύρνης ήταν πιο πιεστικός από εμάς. Ο αγώνας κρίθηκε σε 2-3 φάσεις, που δημιουργήσαμε τις συνθήκες για να σκοράρουμε.

Παναθηναϊκός- Απόλλων Σμ. 4-0: Ήταν… μόνος στο σπίτι!

Πολύ καλή ομάδα ο Απόλλων Σμύρνης. Έχουμε να κάνουμε πράγματα για να είμαστε όπως πρέπει να είμαστε στο γήπεδο», τόνισε χαρακτηριστικά μετά το τέλος της αναμέτρησης ο τεχνικός της ομάδας του Παναθηναϊκού, Ιβάν Γιοβάνοβιτς.