Βόλος - Νίκη Βόλου 2-0: Νικηφόρο φιλικό πριν την πρεμιέρα!

Θετικό δείγμα από τον Βόλο που επικράτησσε της συντοπίτισσας Νίκης 2-0 σε φιλική αναμέτρηση πριν την πρεμιέρα της Super League 1.

Ο Βόλος επικράτησε 2-0 της Νίκης Βόλου σε φιλική αναμέτρηση και έδειξε θετικά σημάδια λίγο πριν την πρεμιέρα της Super League 1.

Η ομάδα του Γκιγιέρμο Αμπασκάλ έδειξε θετική εικόνα και πήρε τη νίκη με εντυπωσιακά τέρματα.

Το σκορ άνοιξε στο 15’ ο Μπαρτόλο με τρομερό σουτ, ενώ ο Νίνης στο 57’ διαμόρφωσε το τελικό 2-0 με μακρινό σουτ που κατέληξε στο βάθος των διχτύων.

ΝΠΣ Βόλος (Αμπασκάλ): Κότνικ, Πουρίτα, Ρομέρο, Γκρίλο, Φερράρι, Τσοκάνης, Βοϊτκόφσκι, Νίνης, Φερνάντες, Μπαρτόλο, Ροσέρο.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν επίσης οι: Κλέιμαν, Γκιουλέν, Τερεζίου, Μπαριέντος, Κούζντρα και Μεταξάς.

Νίκη Βόλου (Βοσνιάδης): Μπάγιτς, Πάνος, Τζοβάρας, Γρομητσάρης, Ανδρέου, Κυριακίδης, Κάσσος, Παναγιωτίδης, Γκαρσία, Ροχάνο, Βλαχομήτρος.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Αποστολίδης, Αλιατίδης, Τσουκαλάς, Βασιλείου, Τζιώρας, Τσιμπούκας, Μέτσε, Μπόσιο, και Γιάννης Κυρίτσης.