Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ 1-0: Μαρτίνς: «Άλλο ματς ο τελικός»

Ο Πέδρο Μαρτίνς μετά το 1-0 του Ολυμπιακού επί του ΠΑΟΚ τόνισε ότι ο τελικός θα είναι διαφορετικό παιχνίδι.

Ο Ολυμπιακός νίκησε τον ΠΑΟΚ με 1-0 με τον Πέδρο Μαρτίνς να αντιμετωπίζει το ματς ως πρόβα τελικού. Ο Πορτογάλος προπονητής, ωστόσο στις δηλώσεις του μετά το τέλος του αγώνα τόνισε ότι ο αγώνας του ΟΑΚΑ θα είναι εντελώς διαφορετικός.

Αναλυτικά ο Πέδρο Μαρτίνς μίλησε:

Για το παιχνίδι: Δυσκολευτήκαμε στα πρώτα 10-15 λεπτά του αγώνα. Μετά ήμασταν καλύτεροι και αυτοί που έκαναν τις περισσότερες ευκαιρίες. Δίκαια κερδίσαμε το ματς. Στα πρώτα 10 λεπτά ο ΠΑΟΚ είχε καλή ευκαιρία και γενικώς ήταν καλός. Μετά εμείς κυριαρχήσαμε.

Για το αν έδωσε ψυχολογία η νίκη: Σίγουρα οι νίκες είναι πάντοτε πολύ καλό και σε βοηθούν για να προχωρήσεις στις επόμενες υποχρεώσεις σου. Το παιχνίδι όμως αυτό με του τελικού είναι διαφορετικό. Δεν μπορούν να συγκριθούν.