Απόλλων Σμύρνης - Βόλος 0-0: Σώθηκε και μαθηματικά η «Ελαφρά Ταξιαρχία» (Highlights)

Σώθηκε και μαθηματικά ο Απόλλων Σμύρνης μετά το 0-0 με αντίπαλο τον Βόλο στη Ριζούπολη, σε ένα ματς που κανείς δεν θα θυμάται...

Ο Βόλος με αλλαγές και με τον Κώστα Μπράτσο στον πάγκο, αντί του Άνχελ Λόπεθ που αποχώρησε, είχε καλή κυκλοφορία της μπάλας αλλά δεν μπορούσε να φτάσει με αξιώσεις στην αντίπαλη εστία.

Ο Απόλλων Σμύρνης έφτασε περισσότερες φορές στην εστία του Γκαραβέλη και ήταν η ομάδα που είχε την καλύτερη ευκαιρία για να σκοράρει στο πρώτο ημίχρονο με τον Ιωαννίδη.

Το ίδιο σκηνικό και στην επανάληψη, με τον Βόλο να κρατάει μπάλα, απέναντι σε έναν Απόλλωνα Σμύρνης που περίμενε τη λήξη για να πάρει τον πόντο και να σωθεί και μαθηματικά. Βέβαια στο τελευταίο τέταρτο της αναμέτρησης χάθηκαν ευκαιρίες και από τις δυο ομάδες για το γκολ που τελικά δεν ήρθε και έτσι οδηγηθήκαμε στο 0-0 που κρατά και μαθηματικά την ομάδα του Απόλλωνα στη Super League.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΒΟΛΟΣ 0-0

Γήπεδο: «Γεώργιος Καμάρας»

Διαιτητής: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)