ΑΕΚ - Αστέρας Τρίπολης 3-1: Όλα τα γκολ (vid)

Παρακολουθήστε όλα τα γκολ από την εντός έδρας νίκη της ΑΕΚ επί του Αστέρα Τρίπολης με 3-1 για την τέταρτη αγωνιστική των play off του πρωταθλήματος.

Η ΑΕΚ επικράτησε εντός έδρας του Αστέρα Τρίπολης με 3-1 για την τέταρτη αγωνιστική των play off του πρωταθλήματος.

Η «Ένωση» λίγο πριν από τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου έφτασε στο γκολ με δράστη τον Κώστα Γαλανόπουλο, ο οποίος σκόραρε στο 39' αξιοποιώντας ασίστ του Πέτρου Μάνταλου. Παρ' όλα αυτά, η αρκαδική ομάδα αντέδρασε αμέσως και μόλις δύο λεπτά αργότερα (41') έφερε τον αγώνα στα ίσια με εντυπωσιακό σουτ του Αντριάν Ριέρα.

Πέντε λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90' ο Λόπες με προβολή κατάφερε να κάνει το 2-1 και στις καθυστερήσεις ο Αλμπάνης διαμόρφωσε το τελικό 3-1.