ΑΕΚ - Αστέρας Τρίπολης: Το 1-0 από τον Γαλανόπουλο και η άμεση ισοφάριση του Ριέρα (vids)

Η ΑΕΚ προηγήθηκε του Αστέρα 1-0 με γκολ του Κώστα Γαλανόπουλου, ωστόσο η ομάδα της Τρίπολης ισοφάρισε πολύ γρήγορα σε 1-1 με σκόρερ τον Αντριάν Ριέρα.

Η ΑΕΚ αντιμετωπίζει αυτή την ώρα τον Αστέρα Τρίπολης στο ΟΑΚΑ για την αγωνιστική των πλέι οφ της Super League 1.

Η «Ένωση» λίγο πριν από τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου έφτασε στο γκολ με δράστη τον Κώστα Γαλανόπουλο, ο οποίος σκόραρε στο 39' αξιοποιώντας ασίστ του Πέτρου Μάνταλου. Παρ' όλα αυτά, η αρκαδική ομάδα αντέδρασε αμέσως και μόλις δύο λεπτά αργότερα (41') έφερε τον αγώνα στα ίσια με εντυπωσιακό σουτ του Αντριάν Ριέρα.

Δείτε στο βίντεο το 1-0 της ΑΕΚ με τον Γαλανόπουλο:

Δείτε στο επόμενο βίντεο το 1-1 του Αστέρα με τον Ριέρα: