Κούγιας «Συγχαρητήρια για την υπέροχη διαιτησία!»

Ο Αλέξης Κούγιας απέδωσε στην ατυχία το εντός έδρας 1-1 της ΑΕΛ με τον Παναιτωλικό, απένειμε εύσημα στη διαιτησία του Ευαγγέλου, ενώ «ντόπαρε» ψυχολογικά και τον Δημήτρη Πινακά, ο οποίος έχασε πέναλτι στο 9ο λεπτό του αγώνα.

Αναλυτικά η δήλωση του Αλέξη Κούγια:

«Συγχαρητήρια στα παιδιά και στους προπονητές για την υπεράνθρωπη προσπάθεια τους για 95 λεπτά. Είναι κάποια παιχνίδια που η τύχη δεν σε θέλει και ένα τέτοιο παιχνίδι ήταν το σημερινό.

Ο Πινακάς είναι μεγάλος παίκτης και θα το ξεπεράσει, άλλωστε από τα δικά του γκολ κρατηθήκαμε στην κανονική περίοδο σε απόσταση αναπνοής.

Είμαστε όλοι μια γροθιά και είμαστε ΑΕΛ στα εύκολα και ΑΕΛΑΡΑ στα δύσκολα. Εμείς κάθε Κυριακή παίζουμε πολέμους και κάποιοι που δεν σέβονται την ιστορία τους ή δεν έχουν καθόλου ιστορία, παίζουν φιλικά.

Πλέον έχουμε αξιόλογη ομάδα με μεγάλους ποδοσφαιριστές και θα τα καταφέρουμε. Όλα είναι στο χέρι μας.

Συγχαρητήρια στον κ. Ευαγγέλου και τους συνεργάτες του για την υπέροχη διαιτησία».