Αλεξανδρόπουλος: «Μας πονάει το 1-0, ποιοτική ομάδα ο Ολυμπιακός» (vid)

Τον βαθμό άξιζε ο Παναθηναϊκός σύμφωνα με τον Σωτήρη Αλεξανδρόπουλο, μετά την ήττα της ομάδας του με 1-0 από τον Ολυμπιακό. Βέβαια όπως σημείωσε αυτό που μετράει στο φινάλε είναι το αποτέλεσμα.

Ο νεαρός άσος του Παναθηναϊκού, Σωτήρης Αλεξανδρόπουλος είπε στην κάμερα της NOVA

«Μπήκαμε άσχημα στο πρώτο 30λεπτο. Δεν ήμασταν επιθετικοί και δεν είχαμε αυτοπεποίθηση. Είχαμε πλάνο, να δώσουμε τη μπάλα στον Ολυμπιακό και να...χτυπήσουμε στην αντεπίθεση αλλά δεν μας βγήκε.

Κάναμε ένα από τα καλύτερα ημίχρονά μας φέτος. Αξίζαμε κάτι παραπάνω. Πρέπει να μπαίνουμε έτσι στα παιχνίδια.

Τελευταία στιγμή μπήκα στο ματς, χωρίς ζέσταμα. Με βοήθησαν και τα άλλα παιδιά.

Έδωσα ενέργεια αλλά με βοήθησαν και τα άλλα παιδιά. Όλοι ήταν εξαιρετικοί. Έτρεχα εγώ αλλά με κάλυπταν.

Μας πονάει που είναι 1-0 το σκορ. Αυτό που μετράει είναι οι βαθμοί. Θέλαμε τη νίκη. Πρέπει να βάλουμε το κεφάλι κάτω και να δουλέψουμε.

Ο Ολυμπιακός είναι μια πάρα πολύ ποιοτική ομάδα. Βγάζουμε τα μάτια μας. Αδικούμε τον εαυτό μας.

Δεν θεωρώ τον εαυτό μου μικρό. Δεν είναι δικαιολογία πως δεν μπορούμε να παίξουμε ένα 45λεπτο κάθε εβδομάδα ή έναν ολόκληρο αγώνα με αντίπαλο τον Ολυμπιακό».