O Αστέρας Τρίπολης 8-0 τον Παναρκαδικό

Ο Αστέρας Τρίπολης συνέτριψε 8-0 τον Παναρκαδικό, σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης».

Ο Μπαράλες πέτυχε χατ τρικ στο πρώτο 45λεπτο, σκοράροντας στο 21' με κοντινό πλασέ από μπαλιά του Σίτο, στο 30' μετά από ασίστ του Ριέρα και στο 45' με κεφαλιά μετά από σέντρα του Πασαλίδη. Στο 25' ο Ριέρα είχε σημειώσει το 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Τιλίκα με κεφαλιά μετά τη σέντρα του Τασουλή έκανε το 5-0 στο 61'. Στο 66' ο Κώτσιρας με σέντρα σουτ από δεξιά σημείωσε το 6ο γκολ του Αστέρα.

Στο 82' με κεφαλιά του Ιγκλέσιας έγραψε το 7-0 και ο Κρέσπι στο 89’ διαμόρφωσε το τελικό 8-0.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Πασαλίδης, Αντζουλάς, Τασουλής, Βαλιέντε, Μουνάφο, Σίτο, Τιλίκα, Ριέρα, Μπαράλες. Έπαιξαν και οι Ορόσκο, Ντρούπι, Τσιφτσή, Γκαρσία, Καστάνιο, Αλί Μπάμπα, Αλάγκπε, Μπελόκ. Μπόρχα Φερνάντεθ, Κρέσπι, Ιγκλέσιας.