Αστέρας Τρίπολης - Βόλος 4-0: Συνεχίζουν αήττητοι οι Αρκάδες (highlights)

Ο Αστέρας Τρίπολης συνέχισε τις καλές εμφανίσεις του στα Play Out της Σούπερ Λιγκ 1 και συνέτριψε τον Βόλο με 4-0

Ο Αστέρας Τρίπολης συνεχίζει αήττητος στα Play Out της Σούπερ Λιγκ 1 καθώς χθες επικράτησε του Βόλου με 4-0 και σε πέντε αγώνες έχει δύο νίκες (η άλλη είναι με τη Λάρισα) και τρεις ισοπαλίες με Πανιώνιο, Ατρόμητο και Παναιτωλικό.

Οι Αρκάδες καθάρισαν το ματς στο πρώτο 45λεπτο, καθώς πέτυχαν ένα γκολ στο ξεκίνημα κι ένα στο τέλος, ενώ είχαν σε μεγάλη μέρα τον Λουίς Φερνάντεζ που πέτυχε χατι τρικ.

Οι δύο προπονητές Μίλαν Ράσταβατς και Στέφανος Ξηρόφωτος έδωσαν ευκαιρίες σε αρκετούς νέους παίκτες, ώστε να δουν σε τι κατάσταση βρίσκονται και αν μπορούν να τους υπολογίζουν ή όχι στα πλάνα του για τη νέα αγωνιστική περίοδο.

Στο πρώτο μέρος το παιχνίδι είχε γρήγορο ρυθμό, τόσο ο Αστέρας όσο και ο Βόλος δημιούργησαν αρκετές φάσεις, αλλά οι ευκαιρίες ήταν λιγοστές μπροστά στις εστίες των Τσιφτσή και Καραγκιόζη.

Στην επανάληψη οι Πελοποννήσιοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και κατάφεραν να πετύχουν δύο ακόμη τέρματα και δώσουν έτσι διαστάσεις θριάμβου στη νίκη τους.