Super League 2: Σε τροχιά εξάδας ο Καραϊσκάκης, 3-1 τον Απόλλωνα Πόντου (βαθμολογία)

Τη νίκη με 3-1 στην έδρα του Απόλλωνα Πόντου πανηγύρισε ο Καραϊσκάκης στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Super League 2

Σταθερά στην πρώτη εξάδα βρίσκεται ο Καραϊσκάκης που πέρασε νικηφόρα από την έδρα του Απόλλωνα Πόντου με 3-1.

Το σκορ στον αγώνα άνοιξε στο 27' ο Κυβελίδης με σουτ, ενώ πέντε λεπτά μετά ο Κούστας διπλασίασε τα τέρματα τους ομάδας τους.

Στο 35' οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία να μειώσουν με τον Φράγκο. Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 51' ο Χριστοδούλου μείωσε προς στιγμήν σε 2-1, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 86' ο Αλμπάνης.

Απόλλων Πόντου (Δημήτρης Καλαΐτζίδης): Μαλέσιος, Λάσκοφ, Αμαραντίδης, Φράγκος, Τουρσίδης, Χριστοδούλου, Καλογέρης, Τσουμάνης, Χατζηαθανασίου, Γιαννακόπουλος (66' Χατζηκωνσταντίνου), Καλλίας

Καραϊσκάκης (Γιώργος Πετράκης): Μέλκα, Παπανίκου (65' Καψάλης), Καραγιαννίδης, Καπίας, Παναγιώτου, Μέτσε, Μασούρας, Ψιάνος, Χατζηστραβός, Κούστα, Κυβελίδης

Το προφίλ της 18ης αγωνιστικής:

Παρασκευή (21/2)

Λεβαδειακός - Δόξα Δράμας 3-2 (14′ Ιωαννίδης, 69′ Πολέττο, 71′ Μπαστιάνος – 6′, 90+3′ Σαμπανίδης)

Σάββατο (22/2)

Απόλλων Πόντου - ΑΕ Καραϊσκάκης 1-3 (52′ Χριστοδούλου – 27′ Κυβελίδης, 32′ Κούστας, 86′ Αλμπάνης)