Super League 2: Καθάρισε στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΣ, 6-1 τον Απόλλωνα Πόντου (βαθμολογία)

Ο ΠΑΣ Γιάννινα πέρασε από την έδρα του Απόλλωνα Πόντου με 6-1 στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Super League 2.

Επιστροφή στις νίκες για τον ΠΑΣ Γιάννινα που πέρασε από την έδρα του Απόλλωνα Πόντου με 6-1.

Football League: Νίκες στο 92' για Αιγάλεω, Θεσπρωτό και Ολυμπιακό Βόλου! (αποτελέσματα-βαθμολογία)

Οι Ηπειρώτες αν και δέχθηκαν γκολ στο πρώτο μέρος από τον Τουρσίδη κατάφεραν στην επανάληψη να πατήσουν το πόδι στο γκάζι και να πετύχουν έξι γκολ.

Μέσα σε διάστημα ενός λεπτού ο Λεό πέτυχε δύο τέρματα (53', 54'), ενώ έξι λεπτά μετά ο Κριζμάν ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-1.

Γ' Εθνική: Γκολ και ξύλο στην Καλλιθέα, νίκες για Φωστήρα, Κερατσίνι, Πανσερραϊκό και Ρόδο!

Ο Ελευθεριάδης στο 65' πήρε τη σκυτάλη για το 4-1, ενώ στο 79' και στο 90' ο Κριζμάν πέτυχε χατ τρικ βάζοντας το κερασάκι στην τούρτα των φιλοξενούμενων.

Το προφίλ της 16ης αγωνιστικής:

Παρασκευή (7/2)

Χανιά-Κέρκυρα 4-0 (17’ Γιάκος, 29’ Πάνος, 45’+1’ Καρλίτο, 55’ Τριανταφυλλάκος)

Kυριακή (9/2)

ΑΕ Καραϊσκάκης-Εργοτέλης 3-0 (16' Κυβελίδης, 41' Ψιάνος, 54' Καπίας)

Απόλλων Σμύρνης-Πλατανιάς 4-0 (20' Μαρκόφσκι, 31' Ιωαννίδης, 63' πεν., 65' Μπεντινέλι)

Απόλλων Λάρισας-Λεβαδειακός 1-1 (75' Νούσιος – 16' Μάντζιος)

Απόλλων Πόντου-ΠΑΣ Γιάννινα 1-6 (27' Τσιάτας – 53', 54' Λεό, 63', 84', 90' Κρίζμαν, 70' Ελευθεριάδης)