Super League 2: Απτόητος ο ΠΑΣ Γιάννινα, 2-0 τον Καραϊσκάκη (αποτελέσματα, βαθμολογία)

Τη νίκη με 2-0 πανηγύρισε ο Λεβαδειακός στην έδρα του κόντρα στον Απόλλωνα Πόντου για τη δέκατη αγωνιστική της Super League 2. Μεγάλη νίκη πέτυχε ο ΠΑΣ Γιάννινα που επικράτησε του Καραϊσκάκη με 2-0 και συνεχίζει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Με νίκη θα κλείσει το 2019 ο Λεβαδειακός καθώς επικράτησε του Απόλλωνα Πόντου στη Λιβαδειά με 2-0 για τη δέκατη αγωνιστική της Super League 2.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε αρκετές φάσεις ωστόσο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να βρουν το δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα χάρη σε πλασέ του Ιωαννίδη στο 38'.

Στην επανάληψη οι Βοιωτοί ανέβασαν την απόδοση τους και στο 52' ζευγάρωσαν τα τέρματα τους με σκόρερ τον Ενομό. Παρά το 2-0 ο Λεβαδειακός πίεσε και για τρίτο γκολ αλλά οι προσπάθειες των Βήχου και Χατζηλάμπρου δεν βρήκαν στόχο.

Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα συνεχίζει ο ΠΑΣ Γιάννινα που νίκησε στους «Ζωσιμάδες» τον Καραϊσκάκη με 2-0.

Σε ένα παιχνίδι που διακόπηκε προσωρινά λόγω του έντονου αέρα οι γηπεδούχοι καθάρισαν την υπόθεση νίκη μέσα σε διάστημα ενός λεπτού.

Ο Παντελάκης στο 23' έκανε το 1-0 και πριν κοπάσουν καλά καλά οι πανηγυρισμοί ο Γκριεζμάν χρίστηκε σκόρερ.