Κέρκυρα - ΠΑΣ Γιάννινα 0-4: Με τρομερό Νάουμετς στο +4 (βαθμολογία)

Οι Γιαννιώτες πέτυχαν ακόμα μία σπουδαία νίκη και πήραν διαφορά τεσσάρων βαθμών από τον Απόλλωνα Σμύρνης.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα συνέτριψε εκτός έδρας με 4-0 την ουραγό Κέρκυρα στην αναμέτρηση που άνοιξε την αυλαία της 9ης αγωνιστικής της κατηγορίας.

Με τον 20χρονο Ουκρανό Βλάντισλαβ Νάουμετς να… πετάει φωτιές ο ΠΑΣ μπήκε δυνατά και πριν καλά-καλά «ζεσταθούν» οι ποδοσφαιριστές των δυο ομάδων, το σκορ ήταν ήδη 2-0 υπέρ του ΠΑΣ.

το 30ο λεπτό της αναμέτρησης και πάλι ο Ουκρανός σκόραρε με εξαιρετικό πλασέ από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής (0-3).

Οι «νησιώτες» δέχθηκαν και τέταρτο τέρμα, με τον Νάουμετς να βάζει το κερασάκι στην τούρτα στις καθυστερήσεις με ένα ακόμη υπέροχο τέρμα (σουτ).

ΚΕΡΚΥΡΑ: Παγκράτης, Πιαστόπουλος, Παναγιωτίδης, Αγιώτης, Ζερβόπουλος, Αμαραντίδης (46’ Νγκαν), Γεωργακόπουλος Π., Λεπενιώτης, Βασιλούδης, Μίσκο (67’ Νικολούδης), Γεωργακόπουλος Κ. (72' λ. τρ. Πεδράο)

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Χουτεσιώτης, Σκόνδρας, Παντελάκης, Μπουκουβάλας, Αποστολόπουλος (46' Οικονομόπουλος), Σιόντης, Κάστρο (46' Πίτου Γκαρσία), Ξύδας (73' Ράντοβατς), Νάουμετς, Λέο, Κρίζμαν.