Super League 2 (3η αγωνιστική): Πήρε τον βαθμό ο ΠΑΣ, 2-2 με τον Εργοτέλη (βαθμολογία, vid)

Διαβάστε αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία της Super League 2 μετά την ολοκλήρωση της τρίτης αγωνιστικής.

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η τελευταία αναμέτρηση της τρίτης αγωνιστική της Super League 2. Ο ΠΑΣ Γιάννινα έμεινε στο 2-2 με τον Εργοτέλη, ο οποίος προηγήθηκε δύο φορές στο σκορ.

Το 0-1 ήρθε στο 18' με τους Ηρακλιώτες να φεύγουν ωραία στην αντεπίθεση και τον Έφορντ να σκοράρει. Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 55' με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Παμλίδη.

Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και τέσσερα λεπτά μετά πήραν και πάλι κεφάλι στο σκορ χάρη σε γκολ του Ροβίδη. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 74' ο Παμλίδης πετυχαίνοντας δύο τέρματα στον αγώνα.

Στα άλλα παιχνίδια της αγωνιστικής

Ισόπαλο έληξε το ντέρμπι της αγωνιστικής για την Super League 2 μεταξύ Πλατανιά και Χανίων με σκορ 1-1.

Το σκορ άνοιξε για τον Πλατανιά ο Μπιανκόνι στο 55', ενώ στο 73' τα Χανιά με τον Βρεττό πήραν το βαθμό της ισοπαλίας.

Στα άλλα παιχνίδια, σαρωτικός ήταν ο Απόλλωνας Σμύρνης που σκόρπισε με 4-0 τον Απόλλωνα Πόντου κάνοντας το 3/3 στην κατηγορία.

Ο Λεβαδειακός υποδέχθηκε την Κέρκυρα την οποία και κέρδισε με 1-0, ενώ η Παναχαϊκή επικράτησε του Καραΐσκάκη στην Πάτρα με 2-0.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:

Παρασκευή (1/11)

Δόξα Δράμας – Απόλλων Λάρισας 0-0

Κυριακή (3/11)

Πλατανιάς – Χανιά 1-1 (55′ Μπιανκόνι, 73′ Βρεττός)

Απόλλων Σμύρνης – Απόλλων Πόντου 4-0 (32′ Mαρκόφσκι πεν., 38′ Βάρκας, 61′ Μπαστιάνος, 73′ Λαρέα)

Παναχαϊκή – Α.Ε. Καραϊσκάκης 2-0 (34′ Μωραΐτης, 53′ Λινάρδος)

Λεβαδειακός – Κέρκυρα 1-0 (45′ Αργυρόπουλος)