Super League 2: Με το δεξί ο Απόλλων Λάρισας, 2-1 την Κέρκυρα (πρόγραμμα)

Ο Απόλλων Λάρισας επικράτησε της Κέρκυρας στην έδρα του με 2-1 για την πρώτη αγωνιστική της Super League 2.

Νικηφόρα ήταν η πρεμιέρα του Απόλλωνα Λάρισας στη νεοσύστατη Super League 2 καθώς επιβλήθηκε εντός έδρας της Κέρκυρας με 2-1.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν λίγο πριν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο, χάρη σε πλασέ του Γκουστάβο.

Η ομάδα του Αριάν Μπελά είχε τον απόλυτο έλεγχο του παιχνιδιού και στο 48ο λεπτό διπλασίασε τα τέρματα της με γκολ του Ναζίμ.

Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν σε 2-1 στο 85' με τον Νγκαν.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Αριάν Μπελά): Γκέκας, Τασιούλης, Χατζής, Κουρτεσιώτης, Σκούπρα, Σουλιώτης, Καρατάσιος, Καρρίκι (46' Ναζίμ), Νούσιος (Καμπέρης), Μπαστακός, Γκουστάβο.

ΚΕΡΚΥΡΑ (Λεωνίδας Βόκολος): Κολιοφούκας (62' Βουτσελάς), Γενιτσαρίδης, Νικολάου (46' Ζερβόπουλος), Παναγιωτίδης, Αγιώτης, Κρητικός, Βασιλούδης, Πιαστόπουλος (Παυλής), Κ. Γεωργακόπουλος, Μίσκου, Νγκαν.