Αιολικός - Κοζάνη 0-0: Λευκή ισοπαλία στη Μυτιλήνη

Στο 0-0 έμειναν Αιολικός και Κοζάνη για την 14η αγωνιστική της Super League 2.

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε ο αγώνας του Αιολικού με την Κοζάνη για την 14η αγωνιστική της Super League 2. Οι νησιώτες ξεκίνησαν καλύτερα το παιχνίδι και είχαν δοκάρι στο 4ο λεπτό σε σουτ του Τριανταφυλλάκου.

Στο 34ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι είχαν διπλή χαμένη ευκαιρία με τους Καλλέργη και Γραμμένο. Στο δεύτερο μέρος ο Αιολικός συνέχισε την πίεσή του και έφτασε κοντά στο 1-0 με δράστες τους Μανούσο και Ενομό.

Τελικά το 0-0 έμεινε έως το τέλος του αγώνα και έτσι οι δύο ομάδες μοιράστηκαν τον βαθμό της ισοπαλίας. Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Μαχαίρας.

ΑΙΟΛΙΚΟΣ (Κρισμάρεβιτς): Ντόκιτς, Μαξιμένκο, Σινγκ, Κολλαράς, Γιόκε, Μανούσος, Ζάκαριτς (82′ Κόρντιτς), Ενομό, Μουχάλης, Τριανταφυλλάκος, Τριανταφύλλου.

ΚΟΖΑΝΗ (Διγκόζης): Μπογκντάνοβιτς, Πάνος, Τζημόπουλος, Τσιμπούκας, Τάτσης, Καλλέργης, Δόρης (78′ Ψάλτης), Κουφάς, Σιατραβάνης (63′ Ποζατζίδης), Κοροβέσης (11′ λ.τ Αποστολίδης), Γραμμένος (78′ Καραγιάννης).