Αριέλ Ιμπαγάσα: «Καλή η νίκη, μπορούμε περισσότερα»

Τι δήλωσε ο Αριέλ Ιμπαγάσα για τη νίκη του Ολυμπιακού Β΄επί του Διαγόρα με το γκολ του Ελ Αραμπί

Ο Αριέλ Ιμπαγάσα εξέφρασε την ικανοποίησή του για τη νίκη του Ολυμπιακού Β΄επί του Διαγόρα, αλλά δήλωσε ότι περιμένει αγωνιστική βελτίωση από την ομάδα του.

Ο Αργεντινός τεχνικός του Ολυμπιακού Β' τόνισε μετά το 1-0 επί του Διαγόρα στον Ρέντη:

«Είμαστε ικανοποιημένοι με τους τρεις βαθμούς, αλλά όχι με το παιχνίδι. Ήταν δύσκολο γιατί υπήρχε πολύς αέρας στο γήπεδο και είχαμε προβλήματα. Η αλήθεια είναι ότι ο Διαγόρας δημιούργησε 2-3 ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο όταν είχε υπέρ του τη φορά του ανέμου. Εμείς δεν είχαμε καλή τελική πάσα και ευκαιρίες παρά την κατοχή της μπάλας.

Στο δεύτερο ημίχρονο πραγματοποιήσαμε αλλαγές και η ομάδα βρήκε γκολ με τον Ελ Αραμπί, ο οποίος είναι ποδοσφαιριστής με εμπειρία και μας βοηθά. Είμαστε ικανοποιημένοι λοιπόν με τη νίκη, αλλά όχι με τον αγώνα μας.

Πρέπει να βελτιωθούμε, ξέρουμε την κατάσταση στην οποία βρισκόμαστε έχοντας ξεκινήσει με δέκα βαθμούς μείον και αυτό τα παιδιά το νιώθουν στα παιχνίδια τους.

Το αποτέλεσμα είναι καλό λοιπόν, αλλά πρέπει να βελτιωθούμε για τον επόμενο αγώνα».