Ολυμπιακός Β' - Τηλυκράτης Λευκάδας 4-1: Δεύτερη σερί νίκη οι Πειραιώτες

Κανένα πρόβλημα δεν αντιμετώπισε ο Ολυμπιακός Β' που επιβλήθηκε 4-1 του Τηλυκράτη Λευκάδας στον Ρέντη, πανηγυρίζοντας τη δεύτερη διαδοχική νίκη του.

Με φόρα από τη νίκη στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό Β', ο Ολυμπιακός Β' πέρασε ένα άνετο απόγευμα στον Ρέντη, συντρίβοντας 4-1 τον Τηλυκράτη Λευκάδας στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής.

Στους 3 βαθμούς έμειναν οι νησιώτες που δεν κατάφεραν γίνουν σε κανένα σημείο ανταγωνιστικοί ενώ στο -2 είναι πλέον οι «ερυθρόλευκοι».

Πριν καν συμπληρωθεί εικοσάλεπτο, η ομάδα του Αριέλ Ιμπαγάσα είχε καθαρίσει ήδη το παιχνίδι:

Χάρη σε σουτ του Μαρίνου στο πρώτο μόλις λεπτό και εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ανδρούτσου στο 17’.

Παρόλο λοιπόν που ο Ανδρέου μείωσε πριν βγει το ημίχρονο για τους φιλοξενούμενους, εκείνοι δεν μπόρεσαν να πετύχουν κάτι περισσότερο.

Αντιθέτως ο Μπα στο 83’ έδωσε διαστάσεις στην επικράτηση του Ολυμπιακού Β', με την οποία μείωσε το χάντικαπ που είχε λόγω τιμωρίας στην έναρξη του πρωταθλήματος (-10) στους δυο μόλις βαθμούς.