Super League 2: Δεν άλλαξε τίποτα στα εναπομείναντα λεπτά του Νίκη Βόλου - AEΛ (1-2)

To Nίκη Βόλου - ΑΕΛ ολοκληρώθηκε δίχως το σκορ ν' αλλάξει (1-2) στα υπόλοιπα 40 λεπτά (χώρια τις καθυστερήσεις) που παίχθηκαν μετά την απόφαση σχετικά με την τύχη της αναμέτρησης η οποία διεκόπη λόγω επεισοδίων των οπαδών των δύο ομάδων στο Πανθεσσαλικό.

Τα εναπομείναντα 40 λεπτά (πέραν των καθυστερήσεων...) του Νίκη Βόλου – ΑΕΛ παίχτηκαν μετά την απόφαση για την τύχη της αναμέτρησης που διεκόπη (στο 50ο λεπτό) λόγω επεισοδίων των οπαδών των δύο ομάδων, στο Πανθεσσαλικό, αλλά το 1-2 έμεινε αναλλοίωτο στην αναμέτρηση που ολοκλήρωσε την σεζόν στην Super League 2.

To μόνο αξιοσημείωτο στα λεπτά που παίχτηκαν ήταν ένα σουτ του Θωμαΐδη που κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι

Mετά την ολοκλήρωση της αναμέτρησης οι δύο ομάδες βγήκαν κι εκείνες σε ...διακοπές!

Διαιτητής: Τσιάρας (Καβάλας)

Βοηθοί: Χριστοδούλου (Ημαθίας), Σακάλογλου (Καβάλας)

Νίκη Βόλου (Ελευθερόπουλος): Μπάγιτς, Τοπαλίδης, Αναστασίου, Γρομητσάρης, Ανδρέου, Κυριακίδης, Γαβριηλίδης, Κριμιτζάς, Κάσσος, Κρητικός, Τζώρας

ΑΕΛ (Γκουτσίδης): Σουλούκος, Καλουκιτσίδης, Θ. Παπαγεωργίου, Ηλιάδης, Μαξιμένκο, Πλέγας, Κ. Παπαγωργίου, Θωμαϊδης, Ογκμπόε, Πεντρόσο, Μαυρίας

ΣΚΟΡΕΡ: 18′ Τζιώρας σουτ – 41′, 45+3′ πεν. Όγκμποε κεφ.