Ιμπαγάσα: «Είμαι ικανοποιημένος, είχαμε πολλές ευκαιρίες»

Ο Αριέλ Ιμπαγάσα μίλησε για τη νίκη του Ολυμπιακού Β' επί της Επισκοπής με σκορ 3-0 και δήλωσε ευχαριστημένος από την προσπάθεια των παικτών του.

Ο Ολυμπιακός Β' νίκησε με σκορ 3-0 την Επισκοπή σε παιχνίδι που έγινε τη Μ. Τετάρτη στον Ρέντη και ο Αριέλ Ιμπαγάσα δήλωσε ικανοποιημένος από την προσπάθεια των ποδοσφαιριστών του.

Ο «Κάνιο» μίλησε στην επίσημη ιστοσελίδα του συλλόγου και τόνισε αναλυτικά:

«Είμαστε ικανοποιημένοι από το αποτέλεσμα. Νομίζω ότι κάναμε πολύ καλό παιχνίδι. Στο πρώτο ημίχρονο πραγματοποιήσαμε πολλές ευκαιρίες για να βάλουμε γκολ, αλλά αστοχούσαμε στην τελική προσπάθεια.

Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε αρκετά καλά αλλά κάναμε και λάθη με τη μπάλα, χρειαζόταν να έχουμε ταχύτερη κυκλοφορία της μπάλας και να έχουμε πάρει καλύτερες αποφάσεις στο τελευταίο μέτρο για να ολοκληρώσουμε τις φάσεις.

Σε γενικές γραμμές είμαι ικανοποιημένος γιατί χρειαζόμασταν τη νίκη. Είναι τρεις σημαντικοί βαθμοί και θα συνεχίσουμε τη δουλειά. Θα προετοιμαστούμε τώρα για τον επόμενο δύσκολο αγώνα. Τα παιδιά έκαναν καλό παιχνίδι και τώρα κοιτάζουμε μπροστά».