ΑΕΚ Β’ – Παναθηναϊκός Β’ 0-1: Μία και καλή με Τσιριγώτη (highlights)

Με γκολ του Τσιριγώτη στο 79’, ο Παναθηναϊκός Β’ επικράτησε 1-0 της ΑΕΚ Β’ στο ΟΑΚΑ.

Η ΑΕΚ Β’ ήταν καλύτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει αν και δεν είχε και πολλές ευκαιρίες. Στο πρώτο ημίχρονο με τον Γκαρσία έφτασε κοντά στο γκολ 28’ ενώ και στην επανάληψη το σκηνικό ήταν ίδιο, με τον Παναθηναϊκό Β’ να μην μπορεί να δημιουργήσει.

Τελικά ο ΠΑΟ Β’ κατάφερε να ανοίξει το σκορ (0-1) στο 78’ με τον Τσιριγώτη (σουτ) στη μοναδική του καλή στιγμή ενώ στο 84’ είχε ο Γιούσης δοκάρι για την ισοφάριση.

Διαιτητής ο Γκάμαρης από την Αθήνα.

AEK B’: Χατζηεμμανουήλ, Ραντόνια, Κορνέζος, Γιαννούτσος, Μιτάι, Μπάμπης (32’ Ρουκουνάκης), Μουστακόπουλος (85' Γκολφίνος), Γερολέμου (46’ Χριστόπουλος), Γκαρσία (76' Κορομηλάς), Γιούσης, Κοσίδης.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Β’: Χριστογεώργος, Σερπέζης (70’ Καραμπάς), Θεοχάρης, Αθανασακόπουλος, Αντωνίου, Κρυπαράκος (70’ Καρβούνης), Σαρδέλης (85' Κούτσιας), Ρόμπι, Μαραθωνίτης (59’ Τσιριγώτης), Μαρτίνης, Ηλιάδης.