Super League 2: «Ανάσα» για τη Δόξα Δράμας, έξι γκολ στην Άρτα - Η βαθμολογία των πλέι άουτ

Σημαντική νίκη της Δόξας Δράμας στη Λάρισα επί του Απόλλωνα, ισοπαλία με 6 γκολ ανάμεσα σε Καραϊσκάκη και Παναχαϊκή στην Άρτα, χωρίς τέρματα η αναμέτρηση ΟΦΙ - Τρίκαλα.

Η Δόξα Δράμας επικράτησε του Απόλλωνα Λάρισας με 2-1 εκτός έδρας και έχει αέρα 4 βαθμών από τη ζώνη του υποβιβασμού και συγκεκριμένα τον Καραϊσκάκη, ο οποίος έχασε τη νίκη στις καθυστερήσεις στο παιχνίδι με την Παναχαϊκή.

Στη Λάρισα, ο Απόλλωνας πήρε το προβάδισμα στο σκορ με τον Γιάκο στο 24', αλλά ο Δημήτρης Μαυριάς με δύο γκολ έκανε τη μεγάλη ανατροπή για την ομάδα του, τη στιγμή που η Παναχαϊκή με γκολ του Μπάτροβιτς στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων... περιόριζε στον ένα βαθμό τον Καραϊσκάκη.

Στην Κρήτη ο ΟΦ Ιεράπετρας αναδείχθηκε ισόπαλος χωρίς σκορ (0-0) με τα Τρίκαλα.