Women’s Champions League: Νέα παράσταση της Μπαρτσελόνα!

Το «τρία στα τρία» στο φετινό UEFA Women’s Champions League έκανε η Μπαρτσελόνα, η οποία διέλυσε με 6-0 εκτός έδρας τη Ρόζενγκαρντ. «Λευκή» ισοπαλία ανάμεσα σε Σεντ Πόλτεν και Σλάβια Πράγας.

Ακόμη μια ευρεία νίκη πέτυχε στο φετινό UEFA Women’s Champions League η Μπαρτσελόνα, η οποία κονιορτοποίησε εκτός έδρας με 6-0 τη Ρόζενγκαρντ.

Οι πρωταθλήτριες Ευρώπης προηγήθηκαν με αυτογκόλ της Βικ (16') και βρήκαν άλλα δύο γκολ πριν την ανάπαυλα με τις Παραλουέλο (37') και Γουιχάρο (44'). Η κάτοχος της Χρυσής Μπάλας, Αϊτάνα Μπονματί έκανε το 4-0 στο 62' πριν η Καλντεντέϊ σκοράρει με πέναλτι στο 73'. Το τελικό 6-0 διαμόρφωσε η Φερνάντες στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Έτσι, η Μπαρτσελόνα ανέβηκε στους 9 βαθμούς έπειτα από τρία παιχνίδια στον πρώτο όμιλο, με ρεκόρ τερμάτων 14-1.

Την ίδια ώρα, Σεντ Πόλτεν και Σλάβια Πράγας έμειναν στο 0-0 και πήραν τον πρώτο τους βαθμό στον δεύτερο όμιλο.