Αγγελική Παντέρη: «Στο τέλος χάσαμε τη συγκέντρωσή μας»

Οι δηλώσεις της Αγγελικής Παντέρη μετά το ισόπαλο 2-2 ανάμεσα σε Ρ.Ε.Α. και Αστέρα Τρίπολης

Ένα σπουδαίο παιχνίδι διεξήχθη στο γήπεδο της Σοχώρας, με τη Ρ.Ε.Α. να κερδίζει με 2-0 ως το 79ο λεπτό, αλλά τον Αστέρα Τρίπολης να «κλέβει» τον βαθμό στο 98ο λεπτό

Η Αγγελική Παντέρη δήλωσε μετά το ματς:

«Δεν πήραμε αυτό που θέλαμε. Προφανώς σε κάθε αγώνα στόχος είναι η νίκη. Εκεί στο τέλος χάσαμε λίγο τη συγκέντρωση μας και για αυτό ήρθε αυτό το αποτέλεσμα.

Στο α’ μέρος μπήκαμε λιγάκι αγχωμένες και επειδή δεν γνωρίζαμε ακριβώς την ομάδα της Τρίπολης προσπαθήσαμε να κάνουμε ό,τι μας έλεγε ο προπονητής και καταφέραμε να πάμε στο 0-0 στο ημίχρονο. Στην επανάληψη εφαρμόσαμε όσα μας είπε ο κόουτς και για αυτό ήμασταν στο 2-0 ως το 79’, κρατώντας τη νίκη στα χέρια μας».

Σχετικά με το πως εμπνεύστηκε να σουτάρει από εκείνο το σημείο και να σκοράρει το πρώτο της γκολ, τόνισε: «Η αλήθεια είναι ότι δεν το σκέφτηκα, καθώς ήθελα να σεντράρω. Όμως, άκουσα έναν φίλαθλο από δίπλα να μου λέει να σουτάρω και σούταρα. Τον ευχαριστώ πολύ για αυτό (σ.σ. γέλια)».

Είμαι πάρα πολύ χαρούμενη για το γκολ, άνοιξα το σκορ και μας έδωσε περισσότερη ψυχολογία για να συνεχίσουμε.

Από δω και στο εξής συνεχίζουμε, έρχεται ένα νέο παιχνίδι και πάμε να κερδίσουμε».