Εθνική Γυναικών: Φιλική ισοπαλία 2-2 με το Ισραήλ

Μία νίκη και μία ισοπαλία είναι πλέον ο απολογισμός της Εθνικής ποδοσφαίρου γυναικών κόντρα στην αντίστοιχη του Ισραήλ, στα φιλικά ματς που έχουν δώσει τις τελευταίες μέρες στο Παμπελοποννησιακό.

Η Εθνική Γυναικών αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με το Ισραήλ στο δεύτερο μεταξύ τους φιλικό παιχνίδι στο Παμπελοποννησιακό Στάδιο.

Η Εθνική σκόραρε στο 6ο λεπτό με αυτογκόλ της Ντάβιντ και με τη Μαρία Μήτκου στο 42ο, Σελίμχοτζιτζ στο 28ο και Σόμερ στο 90ό λεπτό τα γκολ των φιλοξενουμένων.

ΕΛΛΑΔΑ: Χατζηχαριστού (46' Γιαννακούλη), Μήτκου (71' Νεφρού), Πατερνά (46' Πίτσιου), Παλαμά (46' Καπνίση), Σιδηρά (62' Κιάμου), Κοτσάκη, Στράντζαλη (62' Γεωργίου), Χαμαλίδου (62' Σαρρή), Βαρδαλή (46΄ Κακαμπούκη), Σπυριδωνίδου (46' Μάρκου), Πούλιου (71' Κόγγουλη).

ΙΣΡΑΗΛ: Κοέν, Σόφερ (87' Σάραμπι), Νάκαβ, Άχτελ, Ντάβιντ, Άβιταλ (59' Σταϊνσνάιντερ), Σελίμχοτζιτζ, Κούζνετζοβ, Σόμερ, Κατς, Ζέντελ (72' Τσίτμαν).