Λαουτάρο - Μουντιάλ 2022: «Μας πονάει η ήττα - Βάλαμε γκολ και τα ακύρωσαν»

Δηλώσεις μετά την ήττα της Αργεντινής από τη Σαουδική Αραβία για το Μουντιάλ 2022 παραχώρησε ο Λαουτάρο Μαρτίνες.

Βαριά ήττα γνώρισε στην πρώτη της αναμέτρηση για το Μουντιάλ του Κατάρ η Εθνική Αργεντινής από τη Σαουδική Αραβία με σκορ 1-2.

Ο Λαουτάρο Μαρτίνες μετά το ματς μίλησε το πόσο πονάει την Αργεντινή η ήττα αυτή ενώ αναφέρθηκε και στα γκολ που ακυρώθηκαν. Για τη συνέχεια δήλωσε πως απαιτείται ανασυγκρότηση για ακολουθούν δυο... τελικοί στη φάση των ομίλων, με το Μεξικό το Σάββατο 26/11 και την Πολωνία την Τετάρτη 30/11.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Η ήττα αυτή μας πονά, γιατί θέλαμε να αρχίσουμε με νίκη το Μουντιάλ. Χάσαμε το ματς από τα λάθη μας, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, γιατί στο πρώτο κυριαρχήσαμε και καταφέραμε να σκοράρουμε πάνω από ένα γκολ, αλλά μας ακυρώθηκαν.

Πρέπει να ανασυγκροτηθούμε, να ξεκουραστούμε και να ετοιμαστούμε για δύο τελικούς. Χωρίς αμφιβολία, το Μεξικό το Σάββατο και η Πολωνία την Τετάρτη είναι δύσκολοι αντίπαλοι. Πιο δύσκολοι από τη Σαουδική Αραβία. Οι λεπτομέρειες κάνουν τη διαφορά και πρέπει να βελτιωθούμε».