Αργεντινή: Αμφίβολος για το Μουντιάλ ο Λο Σέλσο

Ο μέσος της Αργεντινής, Τζιοβάνι Λο Σέλσο, φαίνεται έτοιμος να χάσει το Μουντιάλ καθώς υπέστη τραυματισμό στον τετρακέφαλο στο δεξί του πόδι.

Ο Λο Σέλσο, 26 ετών, υπέστη τον τραυματισμό κατά την ήττα 1-0 της Βιγιαρεάλ από την Αθλέτικ Μπιλμπάο την Κυριακή, οδηγώντας στην αντικατάστασή του από τον Μάνου Τριγκέρος στο 25ο λεπτό.

Ήταν σταθερά στην ομάδα του Λιονέλ Σκαλόνι για την Αργεντινή και έχει κάνει 41 εμφανίσεις από το ντεμπούτο του το 2017.

Ο Λο Σέλσο έχασε την ήττα της Βιγιαρεάλ στο Europa Conference League από τη Λεχ Πόζναν την Πέμπτη, προτού διευκρινιστούν περαιτέρω λεπτομέρειες για τον τραυματισμό του την Παρασκευή.

Ο πρώην παίκτης της Παρί Σεν Ζερμέν πέρασε το δεύτερο μισό της περασμένης σεζόν ως δανεικός στη Βιγιαρεάλ και επέστρεψε στην ομάδα της La Liga το καλοκαίρι.

Έχει πραγματοποιήσει 13 εμφανίσεις με τη Βιγιαρεάλ σε όλες τις διοργανώσεις αυτή τη σεζόν, σκοράροντας ένα γκολ.

Η Αργεντινή κληρώθηκε στον Γ' Όμιλο στο Παγκόσμιο Κύπελλο του Κατάρ και θα αντιμετωπίσει την Σαουδική Αραβία, το Μεξικό και την Πολωνία.

Η ομάδα του Σκαλόνι ξεκινά το Μουντιάλ εναντίον της Σαουδικής Αραβίας στις 22 Νοεμβρίου.

Το Παγκόσμιο Κύπελλο ξεκινά στις 20 Νοεμβρίου.