ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 4-1: Με λαμπρό Λάμπρου (highlights)

Ο νεαρός Λάμπρου έλαμψε στη νίκη 4-1 του ΠΑΟΚ επί του ΟΦΗ για τη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας.

Mετά το 3-0 του πρώτου αγώνα o ΠΑΟΚ νίκησε τον ΟΦΗ με 4-1 και στη ρεβάνς και πήρε εύκολα την πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 12΄με ατομική ενέργεια του Λάμπρου, που ωστόσο ξεκίνησε από πλάγιο που δεν δόθηκε.

ΠΑΟΚ - ΟΦΗ: Το ωραίο πλην «άκυρο» γκολ του Λάμπρου για το 1-0 (vid)

Ο ΠΑΟΚ συνέχισε τις επιθέσεις και στο 21ο λεπτό κέρδισε πέναλτι με τον Ακπόμ που μετέτρεψε σε γκολ ο Πέλκας. Οι Κρητικοί μείωσαν στο 28' με σουτ του Κοροβέση.

Στο β΄ημίχρονο ο ΠΑΟΚ πέτυχε άλλα δυο γκολ. Με τον Πέλκα στο 55΄ σε μια φάση διαρκείας κι αφού ο Λάμπρου σημάδεψε το δοκάρι.

Το 4-1, έγινε με τον Σφιντέρσκι στο 80΄που είχε πριν από δυο λεπτά στον αγώνα.

Κάρτες: Μιχαϊλίδης, Μπολάκης, Μαρινάκης

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Βαρέλα (74΄ Μιχαϊλίδης), Ινγκασον, Ροντρίγκο, Γιαννούλης, Ντοούγκλας, Μαουρίσιο (59΄Εσίτι), Λάμπρου, Στοχ (78΄Σβιντέρσκι), Πέλκας, Άκπομ

ΟΦΗ: Γουάλεϊ, Κοροβέσης (46 ΄Μπράουν), Κ. Γιαννούλης, Νάστος, Μαρινάκης, Μπολάκης, Στάικος (69΄Μεγιάδο) , Σουρνάκης, Νοικοκυράκης, Φερέιρα (83΄Βαζ), Μάνος