Τρίκαλα - Δόξα Δράμας 1-0: Πρόκριση με δέκα παίκτες για τους Θεσσαλούς

Τα Τρίκαλα παρόλο που αγωνίστηκαν με 10 παίκτες για σχεδόν μισή ώρα παιχνιδιού πήραν την πρόκριση για την επόμενη φάση του κυπέλλου Ελλάδας νικώντας τη Δόξα Δράμας.

Τα Τρίκαλα με το γκολ του Παπαγεωργίου νίκησαν με 1-0 τη Δόξα Δράμας και προκρίθηκαν στην 5η φάση του κυπέλλου Ελλάδας.

Η ομάδα της Θεσσαλίας προηγήθηκε λίγο πριν κλείσει το πρώτο ημίχρονο. Συγκεκριμένα στο 44ο λεπτό της αναμέτρησης με το γκολ του Παπαγεωργίου με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

Κύπελλο Ελλάδας: Διπλό της Παναχαϊκής, η Βέροια διέσυρε τον Λεβαδειακό, νίκη των Τρικάλων

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ριζογιάννης άφησε με 10 παίκτες τα Τρίκαλα αφού αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 65ο λεπτό. Η ομάδα της Δράμας ωστόσο, αν και ανέλαβε τα ηνία του παιχνιδιού δεν κατάφερε να σκοράρει και έτσι οι Θεσσαλοί με το 1-0 προκρίθηκαν στην επόμενη φάση του κυπέλλου.

Oι συνθέσεις:

Τρίκαλα: Ζαρόπουλος, Σανδραβέλης, Ντόσης, Γιαννίτσης, Ριζογιάννης, Παπαγεωργίου, Γρηγορόπουλος, Άλεξιτς (76’ Λώτας), Πελάεθ (73’ Οικονομόπουλος), Τεγούσης, Σταματής (90’ Ελευθεριάδης)

Δόξα Δράμας: Μενκά, Παπαργυρίου, Μαρκοπουλιώτης, Οικονόμου (56’ Αποστολίδης), Κρητικός (67’ Ρόβας), Πλέγας (67’ Σαμπανίδης), Ιωαννίδης, Κουκόλης, Κόντος, Καψάλης