Βέροια - Λεβαδειακός 3-0: Πρόκριση με μεγάλη εμφάνιση από τους Βεροιώτες

Η Βέροια διέσυρε το Λεβαδειακό με 3-0 και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του κυπέλλου Ελλάδας.

Με μια πολύ καλή εμφάνιση η Βέροια νίκησε εύκολα με 3-0 το Λεβαδειακό εντός έδρας και προκρίθηκε στην 5η φάση του κυπέλλου Ελλάδας.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και παρόλο που έχασαν αρκετές ευκαιρίες άνοιξαν το σκορ μόλις στο 53ο λεπτό της αναμέτρησης με δυνατό σουτ του Σιμόνι. Στο 61' ο Πέντα έκανε το 2-0 ενώ το τελικό 3-0 σημείωσε ο Πασάς στο 71ο λεπτό, και σφράγισε την πρόκριση για την ομάδα της Βέροιας.

Κύπελλο Ελλάδας: Διπλό της Παναχαϊκής, η Βέροια διέσυρε τον Λεβαδειακό, νίκη των Τρικάλων

Οι συνθέσεις:

ΒΕΡΟΙΑ (Σάκης Θεοδοσιάδης): Βοσνιάδης, Μουχάλης, Πεταυράκης, Στάμου, Μαραγκός, Πολύζος, Βεργώνης (74’ Μπλέτσας), Πέντα (78’ Ζούρκος Ν.), Χαντζάρας (68’ Πασάς), Κανούλας, Σιμόνι.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Δημήτρης Σπανός): Κοκκαλάς, Αργυρόπουλος, Παντελίδης, Λιάγκας, Φυτανίδης, Μητρόπουλος, Κοζορώνης (66’ Μακρής), Συμελίδης, Εν' Νομό (66’ Χατζηλάμπρος), Ορφανίδης (46’ Καστιγιόν), Ιωαννίδης.