Ιωνικός - Παναχαϊκή 1-2: Δυσκολεύτηκαν αλλά προκρίθηκαν οι Πατρινοί

Η Παναχαϊκή δυσκολεύτηκε αλλά πήρε το εισιτήριο για την 5η φάση του κυπέλλου νικώντας τον Ιωνικό με 2-1 στη Νεάπολη.

Η Παναχαϊκή δυσκολεύτηκε αρκετά αλλά πήρε την πρόκριση στην 5η φάση του κυπέλλου Ελλάδας αφού νίκησε τον Ιωνικό στη Νεάπολη με σκορ 1-2.

Οι Νικαιώτες ξεκίνησαν πολύ δυνατά το παιχνίδι ωστόσο βρέθηκαν πίσω στο σκορ από γκολ του Μωραΐτη στο 17ο λεπτό της αναμέτρησης. Η ομάδα του Δημήτρη Αρναούτη ωστόσο κατάφερε να ισοφαρίσει το σκορ λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου με σκόρερ τον Μάναλη στο 40' της αναμέτρησης.

Στην επανάληψη οι Πατρινοί κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο πιέζοντας ασφυκτικά την ομάδα της Football League. Η πίεση τους καρποφόρησε τελικά στο 77ο λεπτό με τον Κυνηγόπουλο να κάνει το 2-1 και να δίνει την πρόκριση στους Πατρινούς.

Οι συνθέσεις:

ΙΩΝΙΚΟΣ (Δημήτρης Αρναούτης): Κουρεπίνης, Τσιριγώτης, Γκοτσούλιας, Κρητικός, Καλλέργης, Παπουτσογιαννόπουλος, Γκούφας, Μάναλης, Ιωάννου, Τιεντσέ, Φουρλάνος.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Ζβέζνταν Μιλόσεβιτς): Σούλης, Πολίμος, Σταμόπουλος, Ρουγκάλας, Τσελεπίδης, Πατρώνης, Κολ, Σιατραβάνης, Παπατόλιος, Κυνηγόπουλος, Μωραΐτης.