Νίκη Βόλου – Άρης 2-2: Την πρόκριση οι «κίτρινοι», τις εντυπώσεις οι Θεσσαλοί (highlights)

Ο Άρης με γκολ του Σαβέριο στο 69’ απέφυγε την ήττα (2-2) στο Πανθεσσαλικό Στάδιο κόντρα στη Νίκη Βόλου και με συνολικό σκορ 5-2 πέρασε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ο Άρης σφράγισε το βράδυ της Τρίτης (30/1) την πρόκρισή του στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

Οι «κίτρινοι» δεν είχαν καλή απόδοση κόντρα στη Νίκη Βόλου, απέφυγαν την ήττα (2-2) με το γκολ του Σαβέριο στο 69ο λεπτό και με συνολικό σκορ 5-2 προκρίθηκε στην τετράδα της διοργάνωσης και περιμένει να μάθει τον αντίπαλό του (Παναιτωλικός ή ΟΦΗ).

Η Νίκη Βόλου παρά την ήττα με 3-0 στον πρώτο αγώνα στο «Κλεάνθης Βικελίδης», πάλεψε κόντρα στον Άρη, βρέθηκε πίσω στο σκορ, έκανε την ανατροπή (2-1) και είχε ευκαιρίες για να πάρει μια νίκη γοήτρου αλλά δεν τα κατάφερε, σε μια αναμέτρηση όπου κεντρικό πρόσωπο ήταν ο Παύλος Κυριακίδης, ο οποίος πρόσφατα έχασε τη σύζυγό του και όχι μόνο ήταν στην αποστολή αλλά έπαιξε και στο β’ ημίχρονο.

Μάλιστα μετά το 1-1 όλοι πήγαν πάνω στον συμπαίκτη τους στην εικόνα της αναμέτρησης.