Κύπελλο Ελλάδας: Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και το πρόγραμμα (2η αγωνιστική)

Δείτε τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες στους ομίλους του Κυπέλλου Ελλάδας.

Κύπελλο Ελλάδας: Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και το πρόγραμμα (2η αγωνιστική)

Την Τρίτη οι ΟΦΗ, ΑΕΛ και Λεβαδειακός πήραν εμφατικές νίκες επί των Νίκη Βόλου, Ηροδότου και Άρη Αβάτου αντίστοιχα. Λαμία και Βόλος μοιράστηκαν βαθμούς βάζοντας από ένα γκολ.

Την Τετάρτη ο Ατρόμητος νίκησε με τον εντυπωσιακό 6-1 Ηρακλή στη Θεσσαλονίκη. Πριν το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό για το πρωτάθλημα, ο Άρης κέρδισε με 2-1 τον Αήττητο Σπάτων στο «Βικελίδης».

Την Πέμπτη ο «δαφνοστεφανωμένος» νίκησε με 2-0 στην Πάτρα την Παναχαϊκή σε ένα παιχνίδι που στιγματίστηκε από μία προσωρινή διακοπή όταν η αστυνομία έκανε εκτεταμένη χρήση χημικών σε κερκίδα που ήταν γεμάτη με οικογένειες.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Τρίτη 30/10

ΟΦΗ - Νίκη Βόλου 3-0

ΑΕΛ - Ηρόδοτος 4-1

Λεβαδειακός - Άρης Αβάτου 4-0

Λαμία - Βόλος 1-1

Τετάρτη 31/10

Απόλλων Λάρισας - ΑΕΚ 0-4

ΑΟΧ Κισσαμικός - Παναιτωλικός 0-0

Απόλλων Πόντου - Πανιώνιος 0-4

Ηρακλής - Ατρόμητος 1-6

Άρης - Αήττητος Σπάτων 2-1

Τρίκαλα - Αστέρας Τρίπολης 0-1

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Πέμπτη 1/11

Απόλλων Σμύρνης - Παραλίμνι 5-0

Κέρκυρα - Ξάνθη 0-1

Παναχαϊκή - Ολυμπιακός 0-2

ΠΑΣ Γιάννινα - Θύελλα Καμαρίου 5-0

Τετάρτη 14/11

15:00 Εργοτέλης - ΠΑΟΚ

Παναθηναϊκός - ΟΦ Ιεράπετρας (δεν έχει οριστεί)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Σε 2 αγωνιστικές

1ος όμιλος

1. ΠΑΣ Γιάννινα 6 7-1

2. Ατρόμητος 3 7-3

3. Ηρακλής 3 4-6

4. Θύελλα Καμαρίου 0 0-8

2ος όμιλος

1. ΑΕΚ 6 6-1

2. Βόλος 4 6-2

3. Λαμία 1 2-3

4. Απόλλων Λάρισας 0 1-9

3ος όμιλος

1. ΑΟΧ Κισσαμικός 4 2-0

2. Παναθηναϊκός 3 1-0 (-1 αγώνας)

3. Παναιτωλικός 1 0-1

4. ΟΦ Ιεράπετρας 0 0-2 (-1 αγώνας)

4ος όμιλος

1. Άρης 4 3-2

2. Εργοτέλης 1 1-1 (-1 αγώνας)

3. ΠΑΟΚ 1 1-1 (-1 αγώνας)

4. Αήττητος Σπάτων 1 2-3

5ος όμιλος

1. Ολυμπιακός 6 3-0

2. Λεβαδειακός 3 4-1

3. Παναχαϊκή 3 1-2

4. Άρης Αβάτου 0 0-5

6ος όμιλος

1. Αστέρας Τρίπολης 6 3-1

2. Απόλλων Σμύρνης 3 6-2

3. Τρίκαλα 1 1-2

4. Απόλλων Παραλιμνίου 1 1-6

7ος όμιλος

1. ΟΦΗ 4 3-0

2. Ξάνθη 4 1-0

3. Κέρκυρα 3 1-1

4. Νίκη Βόλου 0 0-4

8ος όμιλος

1. Πανιώνιος 6 6-0

2. ΑΕΛ 3 4-3

3. Απόλλων Πόντου 3 1-4

4. Ηρόδοτος 0 1-5

Το «ΦΩΣ» στην πόρτα σας και στον υπολογιστή σας