Καμπανιακός - Αστέρας Τρίπολης 1-3: Το γύρισε και πέρασε

Ο Αστέρας Τρίπολης κέρδισε 3-1 τον Καμπανιακό στο γήπεδο του Μακεδονικού και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.

Με ανατροπή ο Αστέρας Τρίπολης στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας. Οι Αρκάδες επικράτησαν 3-1 του Καμπανιακού που προηγήθηκε 1-0 αλλά δεν κατάφερε να κάνει την έκπληξη.

Στο 20’ ο Πόζογλου με σουτ άνοιξε το σκορ αλλά πέντε λεπτά μετά ο Κρέσπι ισοφάρισε 1-1 με κεφαλιά (25’). Η ανατροπή έγινε στα πρώτα λεπτά του β’ ημιχρόνου με γκολ των Μάντζη (ήρθε από τον πάγκο και σκόραρε) στο 54ο λεπτό και Μιριτέλο τέσσερα λεπτά αργότερα.

Καμπανιακός (Σαπάνης): Κασαπίδης, Μπούσης, Νικολαΐδης, Φροσύνης, Καθάριος Π. (65’ Προσκυνητόπουλος), Σαρβανίδης, Πόζογλου (88’ Ταΐρης), Καθάριος Ν. (65’ Εππας), Γαρύφαλλος (65’ Μανιός), Τότσκα (77’ Ζαννάκης), Γιουκούδης.

Αστέρας Τρίπολης (Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Καστάνιο, Ατιένθα, Γκαρθία, Χουχούμης, Μουνάφο (76’ Αλάγκμπε), Σουρλής (83’ Χιμένεθ), Καλτσάς, Μπαρτόλο (46’ Μάντζης), Μιριτέλο, Κρέσπι (76’ Ζούγλης).