Η κριτική των παικτών του Ολυμπιακού στη βαριά ήττα από την ΑΕΚ

Δύσκολη βραδιά για τον Ολυμπιακό μετά την ήττα από την ΑΕΚ με 3-0, με σοβαρές ευθύνες από τους παίκτες που χρησιμοποιήθηκαν από τον Μίτσελ.

Πολύ κακή εμφάνιση από την πλειονότητα των παικτών του Ολυμπιακού οδήγησε στη βαριά ήττα από την ΑΕΚ με 3-0 και ουσιαστικά τον αποκλεισμό από τον τελικό του Κυπέλλου.

Η κριτική των παικτών που χρησιμοποίησε ο Μίτσελ στο ντέρμπι με την ΑΕΚ

ΚΩΣΤΑΣ ΤΖΟΛΑΚΗΣ: Είχε μία καλή απόκρουση, στις φάσεις των γκολ βρέθηκε εκτεθειμένος.

ΜΑΡΙΟΣ ΒΡΟΥΣΑΪ: Άτυχος στη φάση του πρώτου γκολ, επηρεάστηκε πολύ και είχε κακές επιλογές. Όπως μετά το δοκάρι του Γκάρι.

ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΠΑΠΑΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ: Σε τέτοιο ματς θα περίμενε κανείς να κάνει περισσότερα.

ΑΝΔΡΕΑΣ ΝΤΟΪ: Πολλά λάθη και αδυναμία να αμυνθεί σωστά σε αρκετές καίριες περιπτώσεις. Είναι «μέσα» και στα τρία γκολ. Θέλει δύναμη να το ξεπεράσει.

ΟΛΕΓΚ ΡΕΑΜΠΤΣΙΟΥΚ: Δεν μπόρεσε να κάνει κάτι ιδιαίτερο στην επίθεση, λίγα κοψίματα πίσω.

ΓΙΑΝ ΕΜΒΙΛΑ: Πολλά προβλήματα στο πρώτο ημίχρονο, ανέβηκε και έγινε πιο δυνατός στην επανάληψη. Σκόραρε το γκολ που δεν μέτρησε.

ΝΤΙΑΝΤΙΕ ΣΑΜΑΣΕΚΟΥ: Υποτίθεται θα είχε τρεξίματα και πρέσινγκ, δεν έκανε τίποτα από αυτά και έβαλε και το αυτογκόλ σαν αρχάριος.

ΧΟΥΑΝΓΚ ΙΝ ΜΠΟΜ: Πολύ λίγες δυνάμεις και τρεξίματα. Πολύ μακριά από τον καλό εαυτό του

ΓΚΑΡΙ ΡΟΝΤΡΙΓΚΕΣ: Δραστήριος και κινητικός χωρίς καλά τελειώματα, αλλά με ατυχία στην εξαιρετική κίνηση και σουτ στο δοκάρι.

ΠΕΠ ΜΠΙΕΛ: Είχε πρόβλημα και φαινόταν από την αρχή. Δεν μπήκε καθόλου στο παιχνίδι, έγινε και αλλαγή από τις ενοχλήσεις.

ΓΙΟΥΣΕΦ ΕΛ ΑΡΑΜΠΙ: Έβγαλε καλές πάσες στα άκρα όσο είχε δυνάμεις.

ΖΟΥΜΕΡ ΜΠΟΥΤΟΥΤΣΙ: Δεν φάνηκε καθόλου. Δεν έχει προσαρμοστεί ήταν λάθος η αλλαγή του.

ΚΩΣΤΑΣ ΦΟΡΤΟΥΝΗΣ: Προσπάθησε να κάνει τη διαφορά στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους δίχως να τα καταφέρει.

ΜΑΤΙΕ ΒΑΛΜΠΟΥΕΝΑ: Είχε κάποιες προσπάθειες για να έρθει ένα γκολ μείωσης, θα μπορούσε να παίξει περισσότερο.

ΣΙΝΤΡΙΚ ΜΠΑΚΑΜΠΟΥ: Βρέθηκε σε θέση βολής δεν μπόρεσενα νικήσει τον Στάνκοβιτς.

ΡΟΝΤΙΝΕΙ: Έδωσε πολλά περισσότερα στην πλευρά στη διάρκεια της συμμετοχής του αλλά στο τέλος είχε και αυτός προβλήματα.